Studniówka w „Czarneckim” [ZDJĘCIA]

0

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Nisku bawili się na balu studniówkowym w „Dworze Olimp” w Stalowej Woli.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem przez maturzystów hymnu studenckiego „Gaudeamus igitur”. Witając gości i uczestników balu dyrektor szkoły Jerzy Stelmach zaprezentował zebranym 70-letni beret, studniówkową pamiątkę z „Czarnieckiego”, która została przekazana z okazji stulecia szkoły. Nawiązując do symboliki leciwego nakrycia głowy, ukazującego trzymasztowy okręt na morzu, powiedział m.in.: „Ten piękny okręt to Wy – tegoroczni maturzyści. Ucząc się w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole średniej, zdobywaliście wiedzę i umiejętności, które pozwalają płynąć Wam po przestrzeniach naszego życia. W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników szkoły życzę, abyście takim spokojnym rejsem dopłynęli do egzaminu maturalnego, a po egzaminie otworzyły się przed Wam drzwi do najlepszych uczelni w kraju i za granicą.”

Starosta niżański Robert Bednarz podkreślił, iż bal studniówkowy jest nie tylko czasem zabawy, ale również okazją do ocen i snucia planów na przyszłość. Podziękował gronu pedagogicznemu i dyrekcji liceum za zaangażowanie w kształtowanie postaw i przygotowanie do matury kolejnego rocznika. Rodzicom życzył spełnienia się planów ich pociech, natomiast maturzystom „takich wyników na maturze, by stanowiły one solidną podstawę sukcesów w rekrutacji na wybrane studia”.

Głos zabrali również przedstawicielka Komitetu Studniówkowego Małgorzata Janiec oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Radosław Ćwikowski. Młodzież złożyła upominki na ręce dyrekcji oraz wychowawców, dziękując w ten sposób za opiekę i troskę w czasie nauki w niżańskiej placówce.

Po części oficjalnej maturzyści zaprezentowali program artystyczny. Piosenka Anny Jantar „Radość najpiękniejszych dni” oraz szkolny skecz były okazją do wspomnień, refleksji i śmiechu. Tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów pięciu klas maturalnych otworzył bal, który trwał do białego rana. (pen)

Share.

Comments are closed.