Sucho w kranach - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Sucho w kranach

0

GMINA OBRAZÓW i KLIMONTÓW. Problemy z wodą mają wioski w gminach Obrazów i Klimontów, korzystające z ujęcia w Lipniku. Do niektórych miejscowości woda dostarczana jest beczkowozami.

W studni w Lipniku jest mniej wody. Jak wyjaśnia Zakład Gospodarki Komunalnej, przyczyniły się do tego upały i znacznie zwiększone w ostatnich dniach zużycie.

Ujęcie zaopatruje aż osiem wiosek w gminie Obrazów. Problem braku wody dotyczy tam około trzech tysięcy  mieszkańców.  Skierowany został do nich apel, aby w wodę do celów spożywczych zaopatrywali się we własnym zakresie, a gmina zapewni tę do celów sanitarnych. Woda dowożona jest do wiosek beczkowozami według harmonogramu. Pomagają w tym ochotnicze straże pożarne.

Ograniczenia w dostawie wody dotyczą również sporej części gminy Klimontów – wiosek: Goźlice, Grabina, Zakrzów, Pęchów, Góry Pęchowskie, Krobielice, Nasławice, Węgrce Szlacheckie, Dziewków i Ossolin.

Władze zaapelowały do mieszkańców o liczenie się z każdą kroplą i nieużywanie wody z sieci do podlewania ogródków.  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Klimontowie w porozumieniu z wójtem nie wyklucza, że wodę, podobnie jak w gminie Obrazów, trzeba będzie dowozić  do wiosek beczkowozami.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.