Sukces tarnobrzeskich policjantów podczas zawodów na Jeziorze Solińskim [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Sukces tarnobrzeskich policjantów podczas zawodów na Jeziorze Solińskim [zdjęcia]

0

Podczas Wojewódzkich Zawodów Policyjnych Stermotorzystów w Ratownictwie Wodnym, zorganizowanych nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku, trzyosobowa drużyna funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zajęła II miejsce w klasyfikacji grupowej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu brali udział w trzydniowym szkoleniu z zakresu przepisów żeglugi śródlądowej oraz m.in. pływania i manewrowania łodzią służbową w porze nocnej oraz w trudnych warunkach atmosferycznych.

Spotkanie, odbyło się na terenie bazy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku i na Jeziorze Solińskim. Po sprawdzeniu umiejętności, wodniacy mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach stermotorzystów w ratownictwie wodnym.

Zobacz także:
– 43. Bieg Nadwiślański w Tarnobrzegu – Pokonali 15 km z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega [zdjęcia]

W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszej drużyny, rozegrano łącznie pięć konkurencji obejmujących nie tylko wiedzę teoretyczną z przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym czy przepisach o bezpieczeństwie osób na obszarach wodnych, niezbędnych dla profesjonalnej realizacji zadań, ale przede wszystkim z konkurencji praktycznych tzw. konkurencji na wodzie. Miały one na celu weryfikację umiejętności pływackich i ratowniczych, w tym umiejętność skutecznego podjęcia interwencji na wodzie.

Po zaciętej rywalizacji, drużyna policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu znalazła się na podium, zajmując II miejsce.

Policyjnym wodniakom gratulacje złożył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Udostępnij

Zostaw odpowiedź