reklama
Święto Policji w Tarnobrzegu. Były awanse i wyróżnienia [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Święto Policji w Tarnobrzegu. Były awanse i wyróżnienia [zdjęcia]

1
1 z 21

16 lipca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu obchodzili Święto Policji. Uroczystości przewodniczył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 56 funkcjonariuszy. Za wyjątkowe wykonywanie obowiązków służbowych 6 policjantów wyróżniono przedterminowymi awansami na wyższy stopień służbowy.

Tegoroczne obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów, odbyły się w piątek w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godz. 11 od złożenia meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Tarnobrzegu podinsp. Markowi Pietrykowskiemu przez dowódcę uroczystości I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Tomasza Grazdę. Ze względu na stan epidemii obchody Święta Policji w Tarnobrzegu odbyły się w mniejszym gronie, z zachowaniem obowiązujących obecnie zasad.

W obchodach Święta Policji udział wzięli: Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł, sekretarz Miasta Tarnobrzega Jolanta Majchrzak, sędzia Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu Michał Dudzic, prokurator rejonowy w Tarnobrzegu Mirosław Chamera, Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ks. Adam Marek, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu tarnobrzeskiego.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Nieznany 5-latek na podwórku. Interweniowali policjanci

Podczas uroczystości głos zabrał Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski, który przywitał zaproszonych gości, następnie odczytał adres okolicznościowy, w którym przekazał specjalne podziękowania dla policjantów, pracowników służby cywilnej oraz przedstawicieli władz samorządu terytorialnego, duchowieństwa i lokalnej społeczności.

Komendant przekazał funkcjonariuszom życzenia i gratulacje, które złożył tarnobrzeskim policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak.

W tym roku, awanse otrzymało 56 tarnobrzeskich policjantów, za wyjątkowe wykonywanie obowiązków służbowych 6 funkcjonariuszy otrzymało przedterminowy awans na wyższy stopień służbowy. 5 policjantów otrzymało medale, które zostaną im wręczone podczas Wojewódzkich obchodów Święta Policji.

Z okazji Obchodów Święta Policji okolicznościowe adresy z wyrazami szacunku i uznaniem trudu policyjnej służby, skierowali na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu m.in.: Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu st. kpt. Daniel Myszka.

Zobacz także: 
– Jacek Jaworek nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

Uroczystość uświetniła obecność sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z asystą.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

 

1 z 21

Jeden komentarz