reklama
reklama
Święto Ryby w Motyczu Poduchownym [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Święto Ryby w Motyczu Poduchownym [zdjęcia]

0
W minioną niedzielę miłośnicy wędkowania, mieszkańcy Motycza Poduchownego (gmina Gorzyce) spotkali się nad motyczańskimi jeziorami.
Tradycyjnie Święto Ryby rozpoczęły zawody wędkarskie. W zawodach VIP wystartowało 10 drużyn. Na pierwszym miejscu uplasował się zespół z Koła nr 19 PZW w Zaleszanach, drugie zajęli wędkarze reprezentujący Polską Grupę CNC, trzecie przyznano grupie reprezentującej Federal Mogul Sp. z o.o.
W klasyfikacji indywidualnej na podium stanął Piotr Kuroń, tuż za nim Witold Dziedzic, na trzecim Wiesław Puka. Organizatorzy przyznali puchar i nagrody za złowienie największej ryby podczas zawodów. Złotego karpia ważącego ponad 2,5 kg wyciągnął z jeziora Andrzej Wojtala.
Podczas Święta Ryby odbyły się również zawody wędkarskie dla dzieci. Wzięło w nich udział ponad 30 dzieci. Pierwsze miejsce zajął Dawid Stępień, drugie Izabela Stępień, a trzecie Nela Krupa. Największą rybę złowił Dawid Stępień.
Na wodach jeziora przy wsparciu ratowników z Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano zawody kajakowe. Wzięło w nich udział 15 dwuosobowych drużyn.
Najszybciej wyznaczoną trasę pokonali Przemysław Zając i Lucjan Zając, tuż za nimi najlepszy wynik osiągnął duet Przemysław Dul i Henryk Ziara, na podium stanęli także Marian Paciocha i Andrzej Paciocha.
Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zawodach, otrzymały słodki poczęstunek i zestawy nagród. Zwycięzcom zawodów wędkarskich i kajakowych organizatorzy wręczyli puchary i nagrody rzeczowe.
Podczas imprezy można było skosztować dań z ryb słodkowodnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Motyczu Poduchownym i Stowarzyszenie Sanna Motycze przy wsparciu Lokalnej Grupy Rybackiej Puszczy Sandomierskiej.
Wydarzenie współfinansowane było z budżetu gminy Gorzyce – Funduszu Sołeckiego sołectwa Motycze Poduchowne, z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, Lokalnej Grupy Rybackiej Puszczy Sandomierskiej oraz środków własnych stowarzyszenia Sanna Motycze.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.