reklama
Święto sandomierskich policjantów. Były awanse na wyższe stopnie i podziękowania [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Święto sandomierskich policjantów. Były awanse na wyższe stopnie i podziękowania [zdjęcia]

0
1 z 7

Odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe zostały przyznane sandomierskim funkcjonariuszom z okazji ich święta. Statuetkami „Anioł Bezpieczeństwa” Komenda Powiatowa Policji uhonorowała tych, którzy wspierają jej działania.  

Sandomierskie Powiatowe Święto Policji odbyło się we wtorek, 19 lipca. Rozpoczęła je msza święta w bazylice katedralnej, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz. Później zebrani przeszli do Zamku Królewskiego. Tam nadinspektor Jarosław Kaleta, komendant wojewódzki policji w Kielcach i inspektor Ryszard Komański, szef sandomierskiej policji wręczyli akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Otrzymało je 65 mundurowych, czyli prawie połowa obsady komendy powiatowej.

Sandomierskie wyróżnienia  – statuetki „Anioł Bezpieczeństwa” i certyfikaty – przyznane zostały za „wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa”, za „realizację programów profilaktycznych i działań edukacyjnych”, a także za „wsparcie i codzienną bezinteresowną pomoc”.

– Przyszło nam pełnić służbę w policji w czasach niezmiernie trudnych. Od ponad dwóch lat musimy borykać się z problemami wynikającymi z pandemii. Trwa kryzys na granicy z Białorusią. Musimy również sprostać wyzwaniom wynikającym z agresji Rosji na Ukrainę, związanym z kontrolą granic, gdzie wspieramy Straż Graniczną i inne służby. Wsparcie policji odgrywa także ważną rolę w pomocy uchodźcom – przypominał nadinspektor Jarosław Kaleta.

Dziękując funkcjonariuszom za zaangażowanie, podkreślił, iż najlepszym potwierdzeniem jakości ich służby są wyniki badań, wskazujące na to, że 95 procent Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania.

– Służba w policji to służba szczególna, więc i policjanci muszą być ludźmi wyjątkowymi. Cały czas wypełniacie misję zapewnienia nam bezpieczeństwa. Strzeżecie również bezpieczeństwa całego polskiego państwa. Jesteście zaangażowani i kompetentni. Dobrze służycie Polsce. Dobrze służycie Polakom  – mówił poseł Marek Kwitek.

Parlamentarzysta dodał, iż dowodem na to, że rząd dba o policję jest trzecia edycja ustawy modernizacyjnej. Daje ona funkcjonariuszom możliwość podnoszenia kwalifikacji i wyższych zarobków, a także lepszego wyposażenia.

Nagrody wręczył mundurowym starosta Marcin Piwnik. Podziękowania przekazali im także burmistrzowie i wójtowie.

 Medale „Za długoletnią służbę” i „Za zasługi dla policji” funkcjonariusze otrzymają jutro podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Chęcinach.

1 z 7

Zostaw odpowiedź