Sylwester 2020 – jak będzie wyglądał w Polsce?

0

W dobie pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń, jednym z bardziej zastanawiających pytań jest to, jak będzie wyglądał Sylwester 2020. Z pewnością będzie inny niż imprezy w poprzednich latach.

Według najnowszych rozporządzeń rządu, Wigilię i Święta Bożego Narodzenia powinniśmy spędzać gronie domowników lub w zgromadzeniach do 5 osób: Wigilia w maksymalnie 5 osób? Przedstawiono projekt rozporządzenia rządu.

Rząd przedstawił również wytyczne, które wejdą w życie po 27 grudnia. Dotyczą one zatem również ważnego wydarzenia, jakim będzie Sylwester 2020.

Sylwester 2020 w dobie obostrzeń

Stacje telewizyjne, miasta nie planują w tym roku znanych nam corocznych zabaw sylwestrowych w centrach miast. Z pewnością zobaczymy gdzieniegdzie fajerwerki, usłyszymy strzelające petardy. To oczywiście też nie wszędzie, bo jak mogliśmy zauważyć w poprzednich latach, niektóre miejscowości wycofały się z tego w trosce o zwierzęta.

Pozostaje nam zatem skromny Sylwester 2020 we własnym gronie. Na jakich zasadach? Jeśli sytuacja z pandemią koronawirusa pozwoli, od 28 grudnia w Polsce wróci podział na strefy czerwoną, żółtą i zieloną.

Możemy dzięki temu wywnioskować, że w razie takiej sytuacji, w różnych częściach kraju prywatne spędzanie sylwestra będzie wyglądało inaczej. W strefach czerwonych pozostaną zgromadzenia do 5 osób. W strefach żółtych będzie możliwe maksymalnie w 25 osobowych gronach, a w zielonych będzie mogło się spotkać do 100 osób.

Warto wspomnieć, że strefach żółtej i zielonej będzie możliwe organizowanie wesel, komunii i konsolacji (w ograniczonych liczbach osób). Szczegóły obostrzeń w poszczególnych strefach można znaleźć tutaj: Koronawirus. Wróci podział Polski na strefy – czerwoną, żółtą i zieloną.

Sylwester 2020 będzie inny niż zwykle

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.