Szczepionkobus przyjedzie dziś do kilku miejscowości powiatu stalowowolskiego - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Szczepionkobus przyjedzie dziś do kilku miejscowości powiatu stalowowolskiego

0

Po województwie podkarpackim kursuje szczepionkobus. Zatrzyma się dziś w kilku miejscowościach powiatu stalowowolskiego. Chętni będą mogli skorzystać z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson. 

Mobilny Punkt Szczepień stanie w miejscach, które mają być łatwo dostępne oraz stworzą możliwość dotarcia do jak największej grupy osób. W godzinach od 9:30 do 12:30 akcja planowana jest w miejscowości Stany przed remizą OSP. Natomiast od godz. 14:00 do 17:00 mobilny punkt szczepień będzie czynny w Pysznicy również przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Mamy wsparcie lokalnych autorytetów: polityków, samorządowców, przedstawicieli duchowieństwa. Ufam, że uda nam się podnieść poziom zaczepienia w gminach, gdzie dziś jest on najniższy. Naszym celem jest uniknięcie negatywnych skutków kolejnej fali zakażeń koronawirusem, chcemy ratować zdrowie i życie ludzi szczególnie narażonych na ciężki przebieg COVID-19 – mówiła podczas konferencji prasowej związanej z inauguracją trasy mobilnego autobusu w Ostrowach Tuszowskich wojewoda Ewa Leniart.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Kolejny etap akcji “Szczepimy się z OSP” tym razem na osiedlu Sobów. Mogą zaszczepić się też dzieci

Wojewoda przypomniała także o programach zachęt skierowanych bezpośrednio do samorządowców, a ukierunkowanych na promocję i realizację Narodowego Programu Szczepień. Wśród nich znalazł się m.in. konkurs „Rosnąca Odporność”.

 Konkurs premiuje gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. Łączna pula nagród konkursu wynosi ponad 500 milionów złotych. Najlepsza gmina – w ramach swojego powiatu – otrzyma milion złotych, drugie miejsce to 500 tys. zł i 250 tys. za trzecie – dodaje Ewa Lenart.

W kolejnych dniach akcja ma być prowadzona m.in. w Ulanowie, Wielopolu Skrzyńskim, Brzostku, Jeżowem i Kamieniu.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.