Iga z powiatu opatowskiego będzie leczona w Niemczech. Terapia będzie refundowana - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Iga z powiatu opatowskiego będzie leczona w Niemczech. Terapia będzie refundowana

0

Iga Kaczmarczyk, kilkumiesięczna dziewczynka z powiatu opatowskiego, chorująca na rdzeniowy zanik mięśni, będzie leczona terapią genową w Niemczech. Leczenie to będzie w pełni refundowane.

Wiadomość  o szczęśliwym finale starań o refundację leczenia przekazała w środę, 23 lutego mama Igi, Jolanta Kaczmarczyk: „Dostaliśmy zgodę na refundację terapii genowej w Niemczech. Nadal to do nas w pełni nie dociera. Ale klinika, która obecnie zajmuje się Igusią, obiecała jak najszybsze ustalenie terminu, my z kolei pędzimy na badania” – poinformowała pani Jolanta za pośrednictwem Faceboooka.

Terapia genowa, skuteczna w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni, kosztuje ponad 9 milionów złotych. W Polsce nie jest refundowana. Dlatego państwo Kaczmarczykowie, wspierani przez wolontariuszy, zbierali przez ostatnie miesiące fundusze na ten cel.

Mama dziewczynki podziękowała wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji pomocy. „Jesteśmy ogromnie wzruszeni tym, jak wielu wspaniałych ludzi udało nam się poznać. Przez ostatnie miesiące nawet kiedyś zupełnie obcy dla nas ludzie, stali się naszą rodziną. Wiedzieliśmy, że możemy na nich liczyć w każdej sytuacji, a widząc ich zaangażowanie nasze serca rosły, przywracając wiarę w człowieczeństwo – podkreśliła pani Jolanta. 

 Zbiórka na portalu „siepomaga” będzie powoli zamykana. Pieniądze, które znajdują się na koncie Igi,  zostaną przeznaczone na pomoc innym dzieciom.

„Nie zostawiamy tych pieniędzy dla siebie, nie będziemy z nich korzystać. Jeszcze nie wiemy, które dzieci otrzymają pieniądze, damy naszą propozycje fundacji. Grupę licytacyjną również oddamy innemu dziecku, którego wybór pozostawiamy wolontariuszom. O tym kto otrzyma pieniądze oraz grupę będziemy informować w kolejnych postach” – napisała mama dziewczynki.

Natomiast te pieniądze, które były wpłacane na konto fundacji „Serca dla Maluszka”, będą przeznaczone dla Igi. Zaplanowane już wydarzenia na jej rzecz nie będą odwoływane. Dochód z nich również zasili konto w fundacji „Serca dla Maluszka”. „Pozwoli nam to spokojnie patrzeć w najbliższą przyszłość i nie martwić się o fundusze na rehabilitację, a zwłaszcza tak bardzo potrzebny sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny– wyjaśniła Jolanta Kaczmarczyk .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.