Sześć zniszczonych pojazdów, uszkodzone ogrodzenie. Sandomierzanin miał ponad 1,6 promila

0

Natychmiastowa interwencja sandomierskich policjantów doprowadziła do zatrzymania 48-latka, który kierował osobowym audi mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec Sandomierza wyjeżdżając z parkingu uszkodził kilka pojazdów oraz ogrodzenie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie miało miejsce wczoraj tuż po godzinie 20. Wtedy to, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca czarnego Audi wyjeżdżając z jednego z miejskich parkingów uszkodził kilka pojazdów i odjechał z miejsca zdarzenia. Od razu na miejsce zostały skierowane policyjne patrole i dzięki ich natychmiastowej reakcji po chwili został zatrzymany kierowca niemieckiego pojazdu. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Sandomierza, który podczas wyjeżdżania z parkingu oraz dalszej jazdy uszkodził łącznie 6 pojazdów oraz ogrodzenie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 48 –latka wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci na miejscu interwencji zatrzymali prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie zdarzenia drogowego, mieszkaniec powiatu sandomierskiego odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara wysokiej grzywny.

Źródło: Policja

Share.

Comments are closed.