Szklany spacer – nad Jeziorem Tarnobrzeskim pojawiły się hisoryczne tablice [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Szklany spacer – nad Jeziorem Tarnobrzeskim pojawiły się hisoryczne tablice [zdjęcia]

2

W piątek, 23 września,otwarta została trasa tzw. szklanego spaceru nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego. Projekt wpisał się w listę lokalnych atrakcji, obrazuje przy tym historię obiektu w bardzo oryginalnej i nowoczesnej formie.

Szklany spacer brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego to projekt, którego celem jest przybliżenie ciekawej, a jednak mało znanej, zwłaszcza przyjezdnym, historii akwenu. W ramach jego realizacji na brzegu jeziora zamontowano konstrukcje z metalu i szkła, na którym spisano ciekawostki dotyczące m.in. starej kopalni czy wykorzystywanych w niej technologii.

Dziś nastąpiło otwarcie trasy. W wydarzeniu wziął udział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, prezes Zarządu Pilkington Automotive Poland i Country Manager NSG Group Ryszard Jania, dyrektor Operacyjny Pilkington Polska Jerzy Baran, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega Tadeusz Zych oraz naczelnik wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych UM w Tarnobrzegu Joanna Kozub. – Historia Jeziora Tarnobrzeskiego jest niezwykła, a przez to warta poznania. Teraz każdy zainteresowany będzie mógł ją poznać na miejscu, wystarczy wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną, na trasie której zostały zamontowane szklane tablice z informacjami. Ta inicjatywa pomoże podkreślić unikalność tego niezwykłego miejsca i pozwoli zrozumieć z czego ta unikalność wynika – mówi Dariusz Bożek, Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Trasa spaceru rozciąga się wzdłuż plaży i liczy sobie 4 przystanki, czyli szklane tablice z ciekawostkami. Można też na nich zobaczyć zdjęcia wsi Kajmów oraz Machów, a także późniejszej Kopalni Siarki „Machów” i kombinat.  Tablice zostały wykonane ze szkła przez NSG Group. Są elementem, który dopasuje się do architektury naturalnego krajobrazu.

2 komentarze