Szkolimy młodych dziennikarzy!

0

Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” realizuje projekt, w ramach którego w Nowej Dębie, Tarnowskiej Woli i Jadachach odbywają się zajęcia świetlicowe. W listopadzie część z nich poświęcona była pracy dziennikarzy i redagowaniu gazety.

Warsztaty dziennikarskie odbywały się pod patronatem Tygodnika Nadwiślańskiego i były prowadzone przez dziennikarza naszej redakcji Rafała Nieckarza. Podczas zajęć dzieci uczyły się obsługi urządzeń, które na co dzień wykorzystywane są w pracy dziennikarza prasowego i internetowego, przeprowadzały ze sobą wywiady, brały udział w symulacjach konferencji prasowych, a także uczyły się wykonywania zdjęć, którymi można zilustrować artykuł. Efekty ich pracy można zobaczyć w kwartalniku „Pozytywne wiadomości” – gazetce, która została wydana w ramach projektu. W pierwszym numerze znalazły się między innymi przeprowadzone przez dzieci wywiady z panią Agnieszką Wilk, która kieruje świetlicą w Tarnowskiej Woli i… Świętym Mikołajem.

Program zajęć świetlicowych poza warsztatami dziennikarskimi obejmuje także między innymi zajęcia plastyczne, teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi, oraz organizacja przyjęć urodzinowych. Udział w nich jest darmowy, dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Odbywać się będą do końca listopada 2016 roku.

warsz

Share.

Comments are closed.