Szpital w Tarnobrzegu znów przyjmuje pacjentów

0

Tarnobrzeski Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej wznawia przyjęcia pacjentów. Od przebywających w kwarantannie pracowników zaczęto dziś pobierać wymazy do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.

Przyjęcia wznowiło Centrum Onkologii, Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym, Oddział Kardiologiczny z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym i Oddział Pediatryczny. Na dotychczasowych zasadach działa SOR i zespoły wyjazdowe. Problemem ciągle jest działalność zabiegowa, tę możemy prowadzić tylko w najpilniejszych przypadkach, w sytuacji zagrożenia życia, bowiem ciągle brakuje nam personelu anestezjologicznego, który w większości jest objęty kwarantanną. Z tego względu w dalszym ciągu wstrzymane są przyjęcia na oddziały zabiegowe oraz Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii. Do poradni specjalistycznych i Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej obowiązuje tryb rejestracji telefonicznejmówi Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

Kwarantanną, z uwagi na kontakt z pacjentką, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS – CoV- 2, wciąż jest objętych 50 pracowników szpitala – lekarze, pielęgniarki i salowe. Dziś, w poniedziałek 23 marca, sanepid zaczął pobierać od nich wymazy, by przeprowadzić testy na obecność koronawirusa.

Część wyników powinniśmy poznać już jutro. Część, bowiem jest harmonogram pobierania wymazów i robienia testów – mówi W. Stasiak.

CZYTAJ TAKŻE:

50 pracowników szpitala w kwarantannie. 7 pacjentów pojedzie na oddział zakaźny do Mielca

Jedną z osób objętych kwarantanną jest lek. med. Krzysztof Stolarski, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa.

W tym rozłożeniu w czasie pobierania próbek i przeprowadzaniu testów nie ma nic dziwnego. Od zetknięcia się z pacjentką musi minąć określony czas, żeby test dał wiarygodny wynik. Dlatego harmonogram jest powiązany z tym, kiedy dane osoby miały kontakt – mówi K. Stolarski.

Oprócz personelu, kontakt z 78-latką chorą na COVID-19 spowodowany zakażeniem koronawirusem, miało także siedmioro pacjentów oddziału wewnętrznego. Wszyscy trafili na oddział zakaźny szpitala w Mielcu. Nieoficjalnie wiadomo, że przeprowadzone u nich testy nie wykazały zakażenia koronawirusem.

Share.

Comments are closed.