reklama
Szydłów śliwką stoi [Lato z Tygodnikiem] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Szydłów śliwką stoi [Lato z Tygodnikiem]

0

W stwierdzeniu tym nie ma cienia przesady i jest tak od setek lat. Jednak w tym, że o szydłowskiej śliwce dowiedziała się nie tylko cała Polska, ale i duża część świata, wielka zasługa Agnieszki Baxter i jej męża Gavina Baxtera.

To oni stoją za działalnością Śliwkowego Butiku, za Festiwalem Natury „Kwitnący Szydłów” i za świeżo uruchomionym Bistro Coffee and Wine Bar Stary Ratusz w Szydłowie.

Śliwki to smaki mojego dzieciństwa. Gdy wróciłam tu z mężem, odkryłam Szydłów na nowo. Postanowiliśmy zadbać, by szydłowską śliwkę poznali wszyscy – mówi Agnieszka Baxter.

Sztandarowym produktem Butiku jest „Szydłowianka” – czekoladowa pralina z suszoną śliwką. Recepturę smakołyku wymyślił Gavin Baxter, wieloletni szef kuchni w renomowanych restauracjach i na luksusowych statkach.

Oferta Butiku Śliwkowego to jednak nie tylko najróżniejsze rodzaje śliwek w czekoladzie. To także cała gama innych produktów. O ile powidła śliwkowe w najróżniejszych wariantach nie budzą zdziwienia, podobnie jak szeroka gama suszonych śliwek, to ketchup śliwkowy czy śliwka w occie z cynamonem, mogą już budzić zdziwienie. A to nie wszystko! Jest jeszcze gęsty sos śliwkowy chutney z imbirem i chilli i wiele innych rarytasów.

Śliwka jest uznawana za tzw. super food, o najwyższych wartościach odżywczych i zdrowotnych. Na jej bazie tworzymy produkty będące twistem trendów nowoczesnej kuchni z tradycją. Mąż lubi eksperymentować, stąd takie niecodzienne połączenia – zdradza A. Baxter.

Dzięki inicjatywie Agnieszki Baxter i jej męża, w browarze w Kurozwękach warzone jest śliwkowe piwo, Butik Śliwkowy oferuje również śliwkowy miód pitny, śliwkę w winie, a także klasyczną, wytworzoną z najlepszych owoców śliwowicę. Kolejnym hitem są lody śliwkowe.

Na każdym naszym produkcie jest zaproszenie do odwiedzenia Szydłowa. Chcemy rozsławić to miejsce na cały świat. Po reakcjach ludzi, którzy nas odwiedzają, myślę, że jesteśmy na dobrej drodze – nie kryje zadowolenia Agnieszka Baxter.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.