Szyją fartuchy ochronne dla personelu szpitala w Sandomierzu - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Szyją fartuchy ochronne dla personelu szpitala w Sandomierzu

0

Coraz więcej osób włącza się w akcję szycia fartuchów ochronnych dla pracowników  sandomierskiego szpitala walczących z COVID-19.

Na apel pielęgniarek ze Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego i starosty sandomierskiego Marcina Piwnika odpowiedziały już Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrowicach w gminie Zawichost  i Śmiechowicach w gminie Samborzec oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Radoszkach w gminie Wilczyce. W pracowniach krawieckich i domach prywatnych ruszyło szycie. 

– Szpital zużywa teraz olbrzymie ilości fartuchów ochronnych. Stąd nasz apel. Liczymy na to, że zgłoszą się kolejni chętni do szycia – mówi Marcin Piwnik.

Materiał pochodzi ze szpitala. W magazynie jest 10 bel atestowanej fizeliny.

Zobacz także:
– Koronawirus – blisko tysiąc zakażeń w Świętokrzyskiem [5 listopada]
– Problem ze zdalną pracą? Tarnobrzeski hotel ma ciekawą propozycję!

– Sandomierz. Miasto zapłaci pół miliona za banalny błąd [W najnowszym numerze]

Pracownicy WTZ w Piotrowicach w środę odebrali stamtąd dwie bele włókniny. Magdalena Złotucha zaznacza, że kierowana przez nią placówka po raz drugi włącza się do akcji wsparcia dla sandomierskiej lecznicy. Wiosną, w czasie pierwszej fali pandemii, kadra szyła maseczki ochronne.

– Zajęcia w warsztatach zostały odwołane. Mamy pracownię krawiecką oraz wykwalifikowaną kadrę, która potrafi szyć. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i pomóc – dodaje Magdalena Złotucha.

fot. Archiwum 

Do akcji włączyli się pracownicy WTZ w Piotrowicach.   

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.