Szykujcie swoje rowery!

0

Stalowowolanie, albo ci, którzy mają do Stalowej Woli niedaleko, mogą już sobie ostrzyć apetyty na dwie fajne imprezy im dedykowane. Obydwie wpisane są w program Dni Stalowej Woli 2016.

XI Stalowowolski Rowerowy Cross Country zaplanowano na niedzielę 1 maja. Leśne dukty wokół przyjaznej, o sielskim klimacie, podmiejskiej miejscówki o tajemniczej nazwie Ciemny Kąt po raz 11 rozjaśni błysk szprych rozpędzonych kół. A zielone dywany czających się do kwitnienia konwalii ozdobi dynamiczny sznur kolorowych koszulek i kasków. Wtym roku po raz pierwszy podczas crossu zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Stąd też organizatorzy proszą o rejestrowanie udziału w zawodach na stronie internetowej: www. timekeeper.pl/zawody lub w biurze zawodów w dniu imprezy w godz. 8.40-9.30, tak by sędziowie mieli czas na wprowadzenie danych i przygotowanie systemu pomiarowego.

Rowerowa gra miejska „Kronika stalowowolskiego podróżnika” odbędzie się 8 maja. Oto jej założenia: pewien bardzo znany stalowowolanin Wilhelm Obieżyświat spisał kronikę, w której zebrał wiele historii związanych ze swoimi fascynującymi wyprawami. Dołączył także reprodukcje obrazów, fotografie oraz różne banknoty i monety. W związku z obchodami Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski mieszkańcy Stalowej Woli postanawiają uroczyście odczytać rozdział kroniki, który dotyczy tego wydarzenia. Problem w tym, że Wilhelm Obieżyświat był bardzo dowcipną osobą i zakpił sobie z czytelników. Część informacji zakodował w taki sposób, że aby poznać treść całego tekstu należy rozwiązać poszczególne zagadki. Zadanie nie jest proste, wymaga odwagi, sprytu i przebiegłości. Wielu było już śmiałków chcących podołać zadaniu, ale żadnemu z nich się jeszcze nie udało rozwiązać wszystkich zagadek. Podejmij wyzwanie! Poznaj zagadki, które przygotował podróżnik i przekonaj się czy nagroda, sława i wieczna chwała wśród mieszkańców miasta czekają właśnie na Ciebie…

Do udziału w rowerowej grze miejskiej organizatorzy zapraszają młodzież, dorosłych, rodziny z dziećmi. Gra ma charakter rekreacyjny, a od uczestników nie jest wymagana wiedza historyczna. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, przewidziane są również nagrody. Więcej informacji o Grze w Regulaminie. Zgłoszenia Zespołów będą przyjmowane do dnia 6 maja do godz. 12 na adres e-mail: rgm@onet.eu. W zgłoszeniu należy podać: nazwę zespołu, imię, nazwisko oraz rok urodzenia każdego uczestnika zespołu, numer telefonu komórkowego, który będzie aktywny podczas trwania Gry Miejskiej, przynajmniej jednego z uczestników zespołu.

Program:

8 maja, pl. Piłsudskiego przed MDK

godz. 9:20-9:50 – Zgłaszanie się zespołów po wcześniejszej rejestracji internetowej

godz. 9.50 – Wyjaśnienie zasad gry

godz. 10:00 – Start

do godz. 13:00 – Meta

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.