Tablice poświęcone. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko patronem mostu w Sandomierzu

0
Showing 1 of 5

Na moście w Sandomierzu uroczyście odsłonięto tablice poświęcone błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. Jest on patronem przeprawy przez Wisłę.     

Z powodu epidemii i obowiązujących obostrzeń sanitarnych wydarzenie miało skromniejszy charakter niż wcześniej planowano. W południe w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w prawobrzeżnej części Sandomierza odprawiona została msza święta. Po niej niewielka grupa mieszkańców wraz z księżmi przeszła na most. W procesji niesione były relikwie księdza Jerzego.

Tablice poświęcił ksiądz Marek Flis, proboszcz parafii w Nadbrzeziu. W poświęceniu uczestniczył również ksiądz Krzysztof Rusiecki, proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Działająca przy niej wspólnota Misjonarzy Księdza Jerzego Popiełuszki sprowadziła do miasta relikwie kapelana “Solidarności”.

Postać księdza Jerzego jest mi bardzo droga. Osobiście go nie poznałem, ale jego kazania towarzyszyły mi w trudnych czasach stanu wojennego. Uczestniczyłem w jego pogrzebie oraz w uroczystości beatyfikacji. Jeździłem ze sztandarem “Solidarności” na Pielgrzymki Ludzi Pracy, które ksiądz Popiełuszko zainicjował. Spotkałem się z jego rodziną, byłem w miejscu, gdzie został zamordowany – podkreślił Andrzej Gach, koordynator wspólnoty.

Główną ideą powołania wspólnoty, jak przypomniał Andrzej Gach, jest modlitwa o kanonizację księdza Jerzego Popiełuszki. Zabiegała ona również o sprowadzenie relikwii męczennika do Sandomierza. Udało się tego dokonać w lutym 2019 roku. Kolejną inicjatywą były starania o nazwanie imienia błogosławionego jednej z ulic w mieście. Wybór padł na most. Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Sandomierza podjęła w marcu.

Tablice poświęcone. Bł. ks. Jerzy Popiełuszko patronem mostu w Sandomierzu – 5 zdjęć

Showing 1 of 5
Share.

Comments are closed.