Tajemniczy list Tarnowskich [W najnowszym TN]

1

Na ręce przewodniczącego tarnobrzeskiej Rady Miasta Dariusza Bożka trafił list od rodziny Tarnowskich skierowany do „Włodarzy Tarnobrzega”. Jego treść jest owiana tajemnicą, co budzi najróżniejsze spekulacje.

– Mogę najwyżej potwierdzić fakt, że taki list został złożony. Co do jego treści, proszę wybaczyć, ale nie uchylę nawet rąbka tajemnicy. Niebawem odbędzie się spotkanie pana Jana Tarnowskiego z prezydentem miasta. Mam nadzieję, że wtedy wszystko stanie się jasne – ucina temat Dariusz Bożek.

– Też nie znam treści listu. Umówiłem się z rodziną Tarnowskich i z panem przewodniczącym na spotkanie w moim gabinecie. Odbędzie się ono na początku października. Z tego co wiem, w piśmie są podpunkty, a w nich to, co się Tarnowskim w Tarnobrzegu podoba, co się nie podoba itd. – powiedział w rozmowie z naszym dziennikarzem Rafałem Nieckarzem prezydent Grzegorz Kiełb.

List od rodziny Tarnowskich zbiegł się w czasie z przyjazdem do Tarnobrzega komisji z Urzędu Marszałkowskiego. Zajmowała się ona pomiarami jednej z działek, na której stoi część budynków tarnobrzeskiego szpitala. Powodem zjawienia się komisji są roszczenia majątkowe rodziny Tarnowskich… (wel)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

1 komentarz