Tak ma się zmienić Jezioro Tarnobrzeskie. Gejzery, podwodne miasto i inne atrakcje za 157 milionów złotych [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Tak ma się zmienić Jezioro Tarnobrzeskie. Gejzery, podwodne miasto i inne atrakcje za 157 milionów złotych [zdjęcia]

6
1 z 11

Podwodne miasto i zatopiony trakt spacerowy nad nim, ścieżka rowerowa w wodzie, gejzery, mola, pomosty, domki i restauracja na wodzie, bazy dla kajakarzy, żeglarzy, wędkarzy, strefy różnego rodzaju form wypoczynku – tak w założeniu ma wyglądać kierunek rozwoju infrastruktury nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zaprezentował go prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Koszt inwestycji ujętych w koncepcji zagospodarowania terenu nad jeziorem to blisko 157 mln zł.

Zaprezentowany dokument opisuje poszczególne strefy nad jeziorem i ma być podstawa do opracowania konkretnych już projektów, na których realizację Tarnobrzeg będzie chciał pozyskiwać środki zewnętrzne. Ostrożna data realizacji olbrzymich inwestycji nad Jeziorem Tarnobrzeskim to 2027 rok.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”

1 z 11

6 komentarzy

  1. a skąd piniondz? bo pisowe po wybudowaniu setek mostów obwodnic milionów mieszkań i samochodów elektrycznych, a teraz chce wybudować 1000 hal. Wydrukowaną kasą z tym pięknym miasteczkiem się na pewno nie podzielą

  2. Na razie nie mogą sobie poradzić nawet z tym czymś, co nazywa się park linowy czy jakoś tak . Miała być atrakcja dla dzieciaków ,a jest porażka zarośnięta krzaczorami.

Zostaw odpowiedź