Tak sobie radzą najwięksi [W najnowszym TN]

0

Rozprzestrzenianie się koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na działalność przedsiębiorstw produkcyjnych. Sprawdziliśmy jak z zaistniałą sytuacją radzą sobie największe firmy w regionie.

W środę, 18 marca, w internecie pojawiła się wiadomość, że Superior Industries w Stalowej Woli zawiesza działalność. Firma jest drugim co do wielkości na świecie dostawcą felg aluminiowych do samochodów osobowych i jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców produktów OEM w branży. Skrót OEM oznacza Original Equipment Manufacturer, co dosłownie możemy przetłumaczyć jako producent oryginalnego wyposażenia – przedsiębiorstwo wytwarzające produkty, które mogą być sprzedawane przez innego producenta. Obecnie Superior Industries zajmuje pierwszą pozycję wśród producentów felg aluminiowych w Ameryce Północnej i jest na trzecim miejscu wśród dostawców OEM w Europie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem, stalowowolska firma wystosowała komunikat: „Firma Superior Industries cały czas monitoruje sytuację w zakresie koronawirusa COVID-19. Wzrost liczby osób zakażonych wirusem, zmusza nas do podejmowania dodatkowych kroków w celu zmniejszenia ryzyka dla Pracowników i naszej działalności. W związku z powyższym Zarząd firmy Superior Industries postanowił tymczasowo zawiesić produkcję w pierwszej ko- lejności na Linii nr 1 od dnia 18.03.2020 r. Rozpoczynamy od Wydziału Odlewni, a następne będą kolejne wydziały (…) Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego terminy zawieszenia produkcji na Linii nr 2 i Linii nr 3 zostaną podane do wiadomości pracowników odrębnym komunikatem (…)”.

Niestety, mimo prób, nie udało nam się skontaktować z nikim z kierownictwa firmy.

Również Pilkington Automotive Poland przygotowuje się na kryzys. Firma…

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „TN”.

KUP e-TN:

Share.

Comments are closed.