Tak świętowaliśmy 40. urodziny "Tygodnika Nadwiślańskiego" [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Tak świętowaliśmy 40. urodziny “Tygodnika Nadwiślańskiego” [zdjęcia]

7
1 z 7

8 października w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z okazji 40-lecia “Tygodnika Nadwiślańskiego”. 

Humorystycznym wprowadzeniem do tego podniosłego wydarzenia była sonda uliczna przeprowadzona wśród tarnobrzeżan i mieszkańców Sandomierza przez dziennikarzy “TN”. Tuż po niej na scenie pojawili się prowadzący galę: zastępca redaktora naczelnego Stella Bojczuk-Czachór oraz sekretarz redakcji Rafał Staszewski.

Prowadzący przybliżyli okoliczności powstania pisma i zaprosili do obejrzenia przygotowanego specjalnie na tę okazję materiału filmowego, opartego na rozmownych z byłymi redaktorami naczelnymi naszego pisma. Wśród rozmówców znaleźli się Piotr Niemiec, Wiesława Skowrońska i Wacław Pintal. Film był też okazją do tego, aby przypomnieć najważniejsze wydarzenia z najnowszej historii regionu, m. in. powódź z 2010 roku, czy wizytę Jana Pawła II w Sandomierzu w czerwcu 1999 roku.

Po emisji filmu gości powitał redaktor naczelny “TN” Rafał Nieckarz, który podsumował kilkanaście ostatnich lat i opowiedział o zmianach, jakie w tym czasie nastąpiły na rynku wydawniczym i medialnym.

Wśród zaproszonych na galę gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowcy z regionu, dyrektorzy, kierownicy i prezesi rozlicznych instytucji i firm, ludzie sportu i kultury. Nie zabrakło także byłych pracowników redakcji i zaprzyjaźnionych mediów.

Za pomoc w organizacji jubileuszowej gali szczególnie dziękujemy: Tarnobrzeskiemu Domowi Kultury, restauracji Italiana i Zespołowi Szkół im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Środowiskowemu Domowi Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Fot. Bogdan Myśliwiec – 35 zdjęć

1 z 7
Udostępnij

7 komentarzy

  1. miasto krolewskie sandomierz w wojewodztwie tarnobrzeskim czy to ,poprawna pisownia? tygodnik nadwislanski to nie jest czasopismo z naszego regionu

Zostaw odpowiedź