reklama
Tańsze wakacje z Tygodnikiem! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Tańsze wakacje z Tygodnikiem!

0

puStowarzyszenie „Esteka” po raz kolejny organizuje letnie obozy dla dzieci! W tym roku około 600 dzieciaków będzie miało okazję odpoczywać w Ustroniu, Czarnieckiej Górze i Dąbkach (nad Morzem Bałtyckim).

„Esteka” organizuje wyjazdy dla dzieci od 2003 roku. Przez wiele lat obozy odbywały się w Sielpi, w bazie harcerskiej komendy chorągwi harcerskiej ZHP w Kielcach. Co roku uczestniczyło w nich od 800 do nawet 950 dzieci! Po przejęciu tego ośrodka przez gminę nieco zmienił się jego standard, co zmusiło członków stowarzyszenia do poszukiwania innych miejsc do wypoczynku dla dzieci. W zeszłym roku były to Dąbki, Ustroń, a także Golejów.

Baza w Golejowie nie do końca spełniała nasze oczekiwania pod względem logistyki. Z części ośrodka, w którym odbywały się nasze obozy mogli bowiem korzystać także inni uczestnicy. A my wychodzimy z takiego założenia, że jeśli organizujemy wypoczynek dla dzieci, to przede wszystkim musimy zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort, a więc o miejsce, w którym oprócz nich nikt nie wypoczywa – tłumaczy wiceprezes stowarzyszenia „Esteka” Robert Kędziora.

Golejów zastąpiono więc Czernicką Górą (w gminie Stąporków), gdzie stowarzyszenie wynajęło cały Ośrodek Wypoczynkowy „Zosieńka”. Tutaj odbywać się będą nie tylko obozy typowo wypoczynkowe, ale też między innymi językowo-rowerowe, konne, piłkarskie czy plastyczne.

Turnus plastyczny próbujemy zorganizować po raz pierwszy. Zobaczymy jak potoczy się proces rekrutacji, czy uda nam się zebrać odpowiednią grupę chętnych – mówi R. Kędziora.

W tym roku po raz kolejny Esteka zawita do Dąbek (koło Darłowa), do bazy Hufca ZHP Opatów.

W zeszłym roku nasze dzieciaki były tam po raz pierwszy. Mieliśmy trochę uwag odnośnie standardu wypoczynku ale udało nam się przekonać właściciela do zrobienia remontu drewnianych domków, w których będą przebywać uczestnicy naszych obozów. Nowością jest między innymi to, że w każdym domku jest pełny węzeł sanitarny – mówi nasz rozmówca, podkreślając, że Dąbki do miejscowość uzdrowiskowa, a z terenu bazy w której organizowany będzie wypoczynek do morza jest jedynie 800 metrów.

Trzecim miejscem tegorocznego wypoczynku pod skrzydłami „Esteki” jest ośrodek Regionalny Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Leśnik” w Ustroniu. Specyfika odbywających się tutaj obozów jest nieco inna od tych w Dąbkach i Czarnieckiej Górze. Do udziału w nich stowarzyszenie zaprasza bowiem dzieci uzdolnione artystycznie.

Są to dwa turnusy dla młodszych dzieci, podczas których mogą one pracować z instruktorami wokalu, ruchu scenicznego. Trzeci turnus przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Udało nam się nawiązać współpracę z muzykami z teatrów Roma i Buffo. Współpracujemy między innymi z aktorami, którzy występują między innymi w serialu „Klan” – tłumaczy R. Kędziora. – Te obozy są mocno ukierunkowane na pracę ze specjalistami. W zasadzie ciężko jest namówić biorące w nich udział dzieciaki, żeby skorzystały z innych form wypoczynku, bo one tam przyjeżdżają po to aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Ten wypoczynek można nazwać ciężką pracą, aczkolwiek rok w rok chętnych do niego jest bardzo dużo. Efektem tej pracy jest nagranie materiału dźwiękowego, dzięki czemu dzieci mogą zaprezentować swoich rodzinom i znajomym to, jak pracowały ten czas spędzony na obozie.

Ze szczegółami oferty letniej stowarzyszenia „Esteka” można zapoznać się na stronie internetowej www.lato.esteka.pl.

Spośród czytelników, którzy dostarczą do naszej redakcji kupon zamieszczony na 18 stronie najnowszego numeru TN wylosujemy 10 osób, które będą mogły skorzystać z 200 zł zniżki, przy wykupie dla swojego dziecka obozu w Dąbkach. Z Tygodnikiem Nadwiślańskim za jedenastodniowy pobyt nad morzem zapłacicie nie 840, a 640 złotych!

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.