Targ Staroci powrócił [Zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Targ Staroci powrócił [Zdjęcia]

0

Działalności Targu Staroci, odbywającego się – aż do grudnia – w każdą trzecią niedzielę miesiąca na rozwadowskim Rynku, wznowiono nie w kwietniu (akurat w trzecią niedzielę kwietnia wypadła Wielkanoc), ale 19 maja.

Impreza, zainaugurowana w kwietniu 2018 r., rozkręciła się bardzo szybko, zyskując uznanie miłośników staroci, kolekcjonerów, łowców okazji i drobnych kupców, oraz wszystkich tęskniących za atmosferą dawnego kupieckiego Rozwadowa. Na każdą edycję Targu zjeżdżali się kupcy i kolekcjonerzy nie tylko z naszego regionu, ale też z odleglejszych części Polski. Rozkładali od 70 do ponad 120 stoisk, na których można było, jeśli ktoś potrafił szukać, znaleźć wszystko, od bibliofilskich białych kruków i unikatowych nagrań płytowych po stare fotografie, zegary, meble, numizmaty, stroje i militaria. Miasto wsparło inicjatywę, rezygnując z pobierania opłat targowych, co pozwoliło Targowi Staroci okrzepnąć i stworzyć wokół niego dobrą atmosferę. W tym roku, taj jak dotychczas, opłat targowych nie ma, a wstęp na targ jest bezpłatny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lubiany i ceniony jarmark powrócił – choć planowano inaczej – na Rynek, ale nie wiadomo, na jak długo. Tutaj rusza niebawem szeroko zakrojona rewitalizacja oraz przebudowa kilku ulic w sąsiedztwie. Oprócz „demolki” Rynku oznacza to również eliminację z tej części Rozwadowa ruchu kołowego. Bez tego taka impreza jest niemożliwa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie ma jeszcze decyzji co do nowego miejsca organizacji Targu Staroci. Nieoficjalnie: w ratuszu za optymalną lokalizację dla tej imprezy uznano parking w pobliżu kościoła farnego, zbudowany dzięki pieniądzom miasta. Na razie, jak dowiedzieliśmy się w UM, z jego zarządcą żadnych uzgodnień nie dokonano. (en)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.