reklama
Tarnobrzeg. Dwa oddziały w szpitalu zawieszą działalność - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Tarnobrzeg. Dwa oddziały w szpitalu zawieszą działalność

9

Działalność oddziałów chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz chirurgii dziecięcej i urazowej Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej zostanie tymczasowo zawieszona. Jak potwierdza nam pełniący obowiązki dyrektora Krzysztof Stolarski, powodem jest brak lekarzy. Tym samym spełniły się czarne scenariusze dla szpitala, o których pisaliśmy w końcu października br.

Zawieszenie działalności oddziału chorób wewnętrznych i gastroenterologii nastąpi od 24 grudnia do 24 kwietnia. Taki sam los czeka oddział chirurgii dziecięcej i urazowej. Tu zawieszenie potrwa od 1 stycznia do 30 czerwca. Zgodę w tej sprawie, po pozytywnej opinii Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, wydała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Zobacz także:
Michał Wiśniewski gasił pożar samochodu w Skopaniu! [zdjęcia]

Nie ma lekarzy. Część przeszła na emerytury, a inni uważają, że za ciężko pracują, mają zbyt wiele obowiązków, dlatego złożyli wypowiedzenia – mówi „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu Krzysztof Stolarski.

9 komentarzy

  1. pisowaci krzyczeli jedźta do medyków… no to wyjechali. dzięki pisiom nastał czas stomatologizacji ochrony zdrowia