Tarnobrzeg. Dzieci i dorośli pobiegli w parku dzikowskim dla Niepodległej [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Tarnobrzeg. Dzieci i dorośli pobiegli w parku dzikowskim dla Niepodległej [zdjęcia]

1

Jednym z elementów Narodowego Święta Niepodległości w Tarnobrzegu była impreza biegowa „Dzieci dla Niepodległej”. Wbrew nazwie, wzięli w nim udział ludzie w różnym wieku – od wiezionych w wózeczkach niemowląt, po seniorów. Bieg na symbolicznym dystansie 1918 metrów zorganizowały: Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu i Stowarzyszenie Kultury Sportowej Aktywne Podkarpacie.

 – Chcieliśmy się spotkać na biegowej imprezie i radośnie uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. To świetna zabawa, a jednocześnie, szczególnie dla młodych uczestników, lekcja historii. Łączymy w ten sposób sportową rywalizację, edukację patriotyczną i zabawę. Ponieważ biegniemy 11 listopada, dystans nie mógł być inny niż 1918 metrów – mówi Damian Szwagierczak, dyrektor Domów Dziecka w Skopaniu i tarnobrzeski radny.

Imprezy biegowe organizowane przez wspomniane wyżej stowarzyszenia na stałe zagościły już w tarnobrzeskim krajobrazie przy okazji patriotycznych rocznic. Nic więc dziwnego, że na starcie biegu stanęła kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników. Ważny był udział, a nie miejsce, które się osiągnęło. Stąd każdy z uczestników otrzymał taki sam, pamiątkowy medal. Start poprzedziło chóralne odśpiewanie hymnu.

Trasa biegu została poprowadzona parkowymi alejkami wokół Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Po biegu, na jego uczestników czekał posiłek regeneracyjny.

Jeden komentarz

  1. Przy uśmiechniętych dzieciach to wielu chcę się grzać ale jak niektórzy latali na czarno z piorunem za wolnym wyborem ! Pamietamy

Zostaw odpowiedź