Tarnobrzeg. Dziś na sesji o ratowaniu lasu Zwierzyniec - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Tarnobrzeg. Dziś na sesji o ratowaniu lasu Zwierzyniec

2

Tarnobrzescy radni mają podczas zaplanowanej na środę, 27 października, sesji Rady Miasta, zająć się uchwałą w sprawie utworzenia zespołu przyrodniczo – krajobrazowego „Zwierzyniec – Jasień”. Jest to obywatelski projekt mający powstrzymać postępującą wycinkę „zielonych płuc Tarnobrzega” przez Lasy Państwowe. Temat ma duże poparcie tarnobrzeżan, jednak rodzi też pewne problemy natury formalno – prawnej.

Inicjatywę utworzenia zespołu przyrodniczo – krajobrazowego w Zwierzyńcu wskrzesił były radny Witold Zych, który postulował to już w poprzedniej kadencji samorządu. Pomysł poparli wszyscy byli prezydenci miasta, w akcję zbierania podpisów włączyło się też Stowarzyszenie „Wolne Rzeki”. Pod projektem podpisało się blisko 1400 mieszkańców Tarnobrzega (wymagane było 300 podpisów).

Magistrat Tarnobrzega zasadniczo popiera ideę ochrony Zwierzyńca, jednak w przypadku projektu, który ma być procedowany na październikowej sesji, wskazuje na pewne problemy – zarówno w strukturze właścicielskiej projektowanego parku, jak i w kolizji z planowanym przebiegiem drogi szybkiego ruchu S-74, a także z realizacją budowy chodników i ścieżki rowerowej na ul. Litewskiej.

Zdaniem inicjatorów powołania parku, zastrzeżenia są bezzasadne.

2 komentarze

  1. Najpierw wycięli pół zwierzynca pod obwodnice Zatrują wszystko spalinami A teraz wielce będą chronić las !!!!!😡😡😡😡😡

  2. Będzie tak jak z Puszczą Białowieską? Pojedźcie i popatrzcie. Od opieki nad lasami mamy bardzo dobrych leśników.