Tarnobrzeg. Ksiądz prawomocnie skazany za molestowanie seksualne 12-latka - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

Tarnobrzeg. Ksiądz prawomocnie skazany za molestowanie seksualne 12-latka

0

Ksiądz Józef G., były proboszcz parafii na tarnobrzeskim osiedlu Dzików, jest winny molestowania seksualnego 12-letniego ministranta i ma spędzić w więzieniu 3 lata. We wtorek, 28 września, Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał w mocy wyrok wydany w marcu br. przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu.

Sąd Okręgowy, rozpatrujący apelację obrońców Józefa G., zmienił niektóre kwalifikacje prawne czynów, jednak co do samego wymiaru wymierzonej kary – 3 lat pozbawienia wolności, podtrzymał stanowisko tarnobrzeskiego Sądu Rejonowego. Oznacza to, że 59-letni ksiądz Józef G. trafi na najbliższe 2 lata do więzienia. Dwa, bowiem do pełnego wymiaru kary wliczono okres, który spędził w areszcie tymczasowym (przebywa w nim od września 2020 roku).

O sprawie byłego proboszcza z Dzikowa pisaliśmy na łamach „Tygodnika Nadwiślańskiego” wielokrotnie. Kapłan został oskarżony o zmuszanie do tzw. innych czynności seksualnych 12-letniego chłopca. Ciążył na nim także zarzut nakłaniania ofiary groźbami do składania fałszywych zeznań. Molestowania 59-letni dziś ksiądz miał się dopuścić w latach 2005 – 2006. Groźby to już sprawa współczesna, z 2019 r.

Oprócz zasądzonego wyroku, kapłan ma zapłacić nawiązkę w wysokości 6 tys. zł swojej ofierze. Ma także zasądzony 8-letni zakaz zbliżania się do ofiary i trwający tyle samo zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą. Wyrok wydany 28 września 2021 r. jest prawomocny.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.