Tarnobrzeg nadal najlepszy w Europie

1

Europejska Unia Tenisa Stołowego, w związku z pandemią koronawirusa, podjęła decyzję o zakończeniu na etapie półfinałów rozgrywek Ligi Mistrzów. Oznacza to, że znajdujące w nich zawodniczki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, obok trzech innych klubów, nadal pozostają najlepszymi tenisistkami stołowymi na starym kontynencie.

ETTU zwlekała z podjęciem decyzji co do europejskich rozgrywek. Niektóre męskie zespoły wyrażały chęć dalszej gry. Ostatecznie jednak Liga Mistrzów została zakończona na etapie półfinałów.

– To jest decyzja spodziewana. Są to europejskie rozgrywki, więc chociażby zamknięte granice wykluczały możliwość ich przeprowadzenia w maju i czerwcu – mówi trener KTS Enea Siarka Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek – Nie zmienia to faktu, że od 6 lat występujemy w rozgrywkach Ligi Mistrzyń i po raz kolejny zakończyliśmy je sportowo w ścisłej czołówce.

Tarnobrzeski klub bronił w tym sezonie tytułu najlepszej drużyny Europy, wywalczonego przed rokiem. Razem z Siarką, na szczeblu półfinału rozgrywki zakończyły zespoły TTC Berlin Eastside, TT Saint Quentinois i Linz AG.

Choć rozgrywki klubowe dla KTS-u zakończyły się (wcześniej klub po decyzjach władz tenisa stołowego w Polsce Siarka zdobyła 29. Mistrzostwo Polski) to zawodniczki będą teraz oczekiwać na losy indywidualnych Mistrzostw Europy, które mają odbyć się we wrześniu w Polsce, oraz Mistrzostw Świata – Mamy już przygotowany z trenerem Krzeszewskim, selekcjonerem reprezentacji mężczyzn, precyzyjny plan przygotowań do tych imprez. To wiąże się też z klubem, ponieważ wszystkie nasze zawodniczki są reprezentantkami Polski oraz innych krajów. Sytuacja jest podobna do wcześniejszej, zawodniczki będą szukały możliwości powrotu do treningu. Czekamy również na termin nowych rozgrywek Ligi Mistrzyń i pod te daty będziemy się przygotowywać. Musimy jednak nadal obserwować sytuację zdrowotną, gdyż to jest priorytet – mówi Zbigniew Nęcek.

Share.

1 komentarz

Leave A Reply