Tarnobrzeg. Nastolatkowie napadali na rowerzystów i ich okradali - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Tarnobrzeg. Nastolatkowie napadali na rowerzystów i ich okradali

0

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Są podejrzani o dwukrotne dokonanie rozboju. Napastnicy atakowali przypadkowe osoby, kradli telefony komórkowe i zakupy. 19-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 16-latek trafił do schroniska dla nieletnich. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Tarnobrzescy policjanci, pod nadzorem prokuratora, prowadzili postępowanie w sprawie rozbojów dokonanych przez dwóch mężczyzn, na terenie Tarnobrzega i gminy Gorzyce.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do pierwszego zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 28 czerwca, w nocy, na tarnobrzeskim osiedlu Sobów. Jadący rowerem 27-latek został zaatakowany. Napastnicy używając przemocy, zepchnęli mężczyznę z roweru, a gdy ten wpadł do rowu, zabrali mu telefon komórkowy oraz zakupy o wartości 200 zł. Zaraz po zdarzeniu uciekli. Poszkodowany z licznymi otarciami naskórka i potłuczeniami trafił pod opiekę lekarską. O kradzieży i użytej wobec niego przemocy zaalarmował policjantów.

Dwa dni później, mundurowi odebrali zgłoszenie o podobnym przypadku.

We wtorek, 30 czerwca, po godz. 23, powracający do domu rowerzysta został zaatakowany przez nieznanych mu mężczyzn. Napastnicy byli brutalni, podduszali 23-letniego mężczyznę, bili go po twarzy i głowie, a następnie zabrali mu telefon komórkowy i usiłowali odebrać mu pieniądze i dokumenty. Agresorów spłoszyły przypadkowe osoby.

Policjanci zajęli się tymi sprawami. Wytypowano mężczyzn mogących mieć związek z tymi przestępstwami.

Następnego dnia w południe został zatrzymany pierwszy mężczyzna. To 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Trafił on do policyjnej izby zatrzymań. Drugim sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Obaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

Zobacz także:
– Andrzej Duda w Nowej Dębie [zdjęcia]
– Wypadek na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Droga całkowicie zablokowana!
– Czołowe zdarzenie dwóch samochodów w Stalach (gmina Grębów) [zdjęcia]

Na wniosek policjantów i prokuratora, po ocenie zgromadzonego materiału dowodowego, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 19-latka na okres trzech miesięcy.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił o umieszczeniu 16-latka, na okres trzech miesięcy w schronisku dla nieletnich.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.