Tarnobrzeg nie włączy syren alarmowych w rocznicę katastrofy smoleńskiej - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Tarnobrzeg nie włączy syren alarmowych w rocznicę katastrofy smoleńskiej

5

W niedzielę o godz. 8.41 w całym kraju zostaną włączone syreny alarmowe w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej. W Tarnobrzegu syreny nie zawyją. Jest to ukłon w stronę uchodźców z Ukrainy, u których niespodziewany sygnał alarmowy mógłby przywołać traumatyczne wspomnienia.

Tarnobrzeg  nie jest jedynym miastem, w którym podjęto taką decyzję. O tym, że syreny nie zostaną uruchomione, poinformowali również prezydenci Katowic, Sosnowca, Poznania i Łodzi. Rozmowy na ten temat trwają również w innych polskich miastach.

MSWiA podało, że posiadacze ukraińskich kart SIM otrzymają SMS o planowanym na niedzielę włączeniu syren. Komunikaty na ten temat pojawiły się też na stronach internetowych skierowanych do obywateli Ukrainy oraz w mediach społecznościowych, między innymi na profilu Tarnobrzeg – Podkarpacie dla Ukrainy. Jak się okazuje, ostrzeżenie było przedwczesne, bowiem władze miasta postanowiły oszczędzić uchodźcom, którzy uciekli od alarmów bombowych m.in. do Tarnobrzega, dodatkowej traumy.

 

 

 

5 komentarzy

  1. Straż i karetki też niech nie właczają sygnałów bo Ukraińcy się obrażą