Tarnobrzeg. Nowa aplikacja mobilna do płacenia za parkowanie - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Tarnobrzeg. Nowa aplikacja mobilna do płacenia za parkowanie

1

Od 1 października, kierowcy dokonujący płatności za korzystanie z płatnych parkingów w Tarnobrzegu będą mieli do dyspozycji kolejną aplikację. Na tarnobrzeski rynek wchodzi Flowbird – aplikacja należąca do jednego z największych na świecie producentów parkometrów. Co ciekawe, przy jej pomocy będzie można zapłacić zarówno w Tarnobrzegu, jak i w 600 innych miastach w Europie, a także w USA.

„Dostawca umożliwia wnoszenie opłat parkingowych nie tylko za pomocą aplikacji na smartfony ale też za pomocą każdego urządzenia z dostępem do internetu przez skorzystanie z portalu my.flowbirdapp.com. Zarówno aplikacja jak i strona prezentuję mapę strefy płatnego parkowania za pomocą kolorowych pinezek oznaczających parkomaty oraz ich przynależność do danej taryfy parkingowej. Rozpoczęte parkowanie można w każdej chwili przedłużyć lub wcześniej zakończyć a aplikacja automatycznie przypomina za pomocą wiadomości push lub e-mail o trwającej i kończącej się opłacie.” – informują twórcy aplikacji.

Kierowca korzystający z aplikacji Flowbird w Tarnobrzegu powinien zostawić na przedniej szybie karteczkę z napisem Flowbird lub pobrać bezpłatnie naklejkę w siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Mickiewicza 7a.

Z materiałów prasowych dotyczących Flowbird wynika, że rejestrując się w aplikacji w Polsce można zapłacić za parking w Belgii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwie, Niemczech a wkrótce w Danii, Norwegii i Szwecji. Akceptacja dodatkowego regulaminu pozwala na skorzystanie z usługi na terenie Wielkiej Brytanii i USA. Flowbird niedawno wygrał przetarg na aplikację mobilną dla miasta Nowy Jork,

W Polsce firma ma zamiar rozwijać usługi parkingowe dla klientów indywidualnych i firm oferując im min. możliwość nawigacji do wolnego miejsca parkingowego czy powiadomienia o kończących się sesjach parkingowych. W przyszłym roku firma ma zamiar uruchomić dodatkowe usługi obok płatności za parking.

Aplikacja Flowbird jest bezpłatna i dostępna w sklepach Apple AppStore i Google Play.

Jeden komentarz

  1. Mobilne płatności zawsze w cenie. U nas w Tucholi niestety tego brakuje. Dobrze, chociaż że za parkowanie można zapłacić kartą. A w takim Poznaniu już nie 🙂