Tarnobrzeg. Nowa piosenka Dagmary Czechury. Zobacz teledysk do utworu "Przepis na niebo" - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Tarnobrzeg. Nowa piosenka Dagmary Czechury. Zobacz teledysk do utworu „Przepis na niebo”

3

Pochodząca z Knapów w powiecie tarnobrzeskim Dagga – czyli Dagmara Czechura – zaprezentowała teledysk do nowego utworu, pod tytułem „Przepis na niebo”.

„Przepis na niebo”… to zalotna próba wyjawienia uczuć drugiej osobie. Niebo może być na ziemi gdy obok jest właśnie TEN człowiek” – pisze o swojej nowej piosence Dagga. Muzykę do tego utworu stworzyli Przemysław Puk i Martyna Matwiejczuk. Słowa są autorstwa Dagmary Czechury i Jędrzeja Demianiuka. Teledysk, przy powstawaniu któego pracowało ponad 20 osób, znajdziecie pod tą infromacją.

O muzycznej karierze Dagmary obszernie pisaliśmy na początku roku w papierowym wydaniu Tygodnika Nadwiślańskiego. Poniżej fragment tekstu Martyny Gawlik, w którym opisywała ona początki muzycznej pasji wokalistki spod Tarnobrzega:

„– Z uwagi na to, że Knapy są oddalone od ośrodków kultury, prosiłam rodziców by mnie wozili na zajęcia do MGOK-u w Baranowie Sandomierskim. Tam wszystko się zaczęło – śmieje mówi Dagmara. .

Instruktorzy MGOK nie mieli najmniejszych wątpliwości co do jej talentu wokalno-aktorskiego i polecili jej rozpoczęcie nauki w Tarnobrzeskim Domu Kultury, gdzie aż do ukończenia liceum szlifowała swój warsztat.

– Rozpoczęłam naukę pod okiem pani Anny Pintal, chodziłam na zajęcia teatralne do pana Sylwestra Łysiaka, to oni prowadzili mnie przez kilka lat – mówi.

Jako uczennica lubiła sprawdzać swoje umiejętności w konkursach artystycznych, począwszy od tych muzycznych, jak „Wygraj Sukces” (nagrania D. Czechury można znaleźć na kilku płytach), przez konkursy
recytatorskie, aż po teatralne. Była obecna na wydarzeniach organizowanych nie tylko przez okoliczne ośrodki kultury, a nagrody wyróżnienia przywoziła z całej Polski.”

3 komentarze

Zostaw odpowiedź