Tarnobrzeg odznaczony za profilaktykę grypy i COVID-19 - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Tarnobrzeg odznaczony za profilaktykę grypy i COVID-19

1

Podczas debaty ekspertów Flu&Covid-19 Forum 2022, która miała miejsce 22 września w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej miasto Tarnobrzeg zostało nagrodzone za profilaktykę grypy i COVID-19. Statuetkę wręczył prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, Przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Nagrodę za profilaktykę grypy i COVID-19, którą otrzymało miasto Tarnobrzeg, przyznano za całokształt działań w ramach promocji profilaktyki szczepień. Tegoroczna edycja skupiała się głównie na działaniach profilaktycznych dotyczących grypy, ale należy też pamiętać, że poprzedni sezon grypowy był powiązany z współwystępującą wówczas pandemią SARS-CoV. Z tego powodu oceniano także promocję i profilaktykę w zakresie COVID-19.

Zobacz także:
Strażacy rywalizowali w zawodach powiatowych w Trześni [zdjęcia]

Wydarzenie jakim jest debata Flu&Covid-19 Forum 2022 to największe spośród organizowanych w Polsce tego typu spotkań koncentrujących się na tematyce przeciwdziałania i zwalczania grypy. Pojawiają się na nim przedstawiciele instytucji publicznych, samorządowców, a także ekspertów medycznych, którzy skupiają się wówczas na przedstawianiu pozytywnych skutków szczepień przeciw grypie oraz COVID-19.

Tarnobrzeg posiada już tytuł Lidera oraz Eksperta w profilaktyce grypy.

Jeden komentarz

  1. pożal się Panie Boże nagrodzonym oddaje swoje boostery przypominające zapobiegające utrwalające przedłużające