Tarnobrzeg. Okradli kobietę metodą "na przewał" - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Tarnobrzeg. Okradli kobietę metodą „na przewał”

2

Mieszkanka Tarnobrzega została okradziona przez ekipę oszustów stosujących metodę na tzw. „przewał”. Straciła 1600 zł, a okoliczności kradzieży wskazują, że sprawcy to „zawodowi” przestępcy. Teraz szuka ich tarnobrzeska policja.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 października, około godziny 12, w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Sienkiewicza. 64-letnia kobieta przyszła do mieszczącego się obok skrzyżowania banku i wypłaciła w kasie ponad 5000 zł. Po wyjściu z budynku skierowała się w stronę przejścia dla pieszych.

 – Przed nią szedł mężczyzna. W pewnym momencie schylił się i udał, że podnosi z ziemi zwitek banknotów. Wtedy zatrzymał się, powiedział kobiecie, że znalazł dużą sumę pieniędzy i poprosił, żeby poczekała z nim i była świadkiem, bo pewnie zaraz zgłosi się właściciel. Mówił też, że jak się właściciel pieniędzy nie znajdzie, przekaże je na kościół, albo odda policji – mówi podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Mężczyzna dyskretnie zaprowadził kobietę na sąsiadujący z przejściem dla pieszych skwerek. Chwilę później podszedł do nich nieznany, starszy mężczyzna. Z miejsca oświadczył, że wie, że to „oni go okradli”. Gdy kobieta i stojący z nią obcy mężczyzna zaprzeczyli, sprawiający wrażenie wzburzonego mężczyzna zaczął domagać się, żeby pokazali portfele.

– Sytuacja stała się nerwowa, wówczas mężczyzna, który znalazł pieniądze, wyciągnął swój portfel i po jego otworzeniu okazał zawartość. Również 64-latka, pod presją, okazała plik pieniędzy wypłaconych przed chwilą z banku – informuje B. Jędrzejewska – Wrona.

Po powrocie do domu, 64-latka zorientowała się, że w trakcie manewrów plikiem banknotów przez starszego mężczyznę, zniknęło 1600 zł. Zaalarmowała policję, jednak po sprawcach nie było już śladu na miejscu przestępstwa.

 – Takiego oszustwa i kradzieży „na przewał” nie mieliśmy w Tarnobrzegu od lat. Kolejny raz apelujemy do wszystkich o ostrożność, bowiem w okresie przed Świętem Zmarłych przestępcy nasilają swoje działania – mówi B. Jędrzejewska – Wrona.

W kradzież zamieszany była prawdopodobnie jeszcze przynajmniej jedna osoba, bowiem czyhającym przed bankiem oszustom ktoś musiał dać znać, że wychodzi z niego osoba, która wypłaciła sporą kwotę w gotówce. Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu.

Rysopis sprawców:

Pierwszy z mężczyzn (znalazca) – wzrost około 180 cm, wiek około 60 lat, włosy ciemne szpakowate na skroniach. Ubrany był w niebieskie jeansy i czarną kurtkę do pasa.

Drugi sprawca: był ubrany w płaszcz prochowiec w ciemnobeżowym kolorze i ciemne buty, na głowie miał kaszkiet. Mężczyzna nosił okulary optyczne.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia, posiadające informacje w tej sprawie proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2, lub tel. 47 825 33 30.

fot.materiały KMP w Tarnobrzegu

2 komentarze