Tarnobrzeg. Parada Mikołajów 2020 inna niż zwykle. Czego zabraknie/co się zmieni? [zdjęcia]

0
1 z 48

Aktualizacja: Parada Mikołajów 2020 została jednak odwołana

Mimo pandemii koronawirusa i wprowadzonych w Polsce restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych Parada Mikołajów 2020 odbędzie się. Jej formuła nieco się zmieni, ale już po raz siedemnasty, korowód „mikołajowych” pojazdów przejedzie w niedzielę, 6 grudnia, przez miasto. Będą też niespodzianki.

Koronawirus bardzo pokrzyżował nam szyki, ale nie mogliśmy pozwolić, by „Parada Mikołajów 2020 się nie odbyła. To jest już w Tarnobrzegu tradycja i postanowiliśmy jej nie przerywać. Oczywiście, będzie inaczej niż w latach poprzednich. Niestety nie będzie wielkiego spotkania na placu Bartosza Głowackiego, połączonego z kiermaszem i rozdawaniem słodyczy. Jednak kawalkada pojazdów mikołajowych przejedzie przez całe miasto, swoją tradycyjną trasą. Ponieważ ze względu na obostrzenia sanitarne nie ma mowy o tym, by dzieci częstowały się słodyczami z koszy, wymyśliliśmy coś innego. Parada Mikołajów 2020 będzie jechać bardzo powoli, a chodnikami będą szły „Święte Mikołaje”, które będą rozdawać dzieciom prezenty – mówi Jarosław Piątkowski, prezes Stowarzyszenia ESTEKA, które tradycyjnie już organizuje wydarzenie Parada Mikołajów 2020.

Zobacz także:
– Niesamowite zachody słońca nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To trzeba zobaczyć! [zdjęcia]
– Wigilia w maksymalnie 5 osób? Przedstawiono projekt rozporządzenia rządu
– Tarnobrzeg. Trwa śledztwo w sprawie bezdomnego z koronawirusem. Pilny apel Policji!

Prezentami będą specjalne, czerwone „kominy”, spełniające rolę szalika i osłony twarzy. Organizatorzy za środki otrzymane jako grant z Urzędu Miasta kupili ich 1000. Prawdopodobnie będą też słodycze, wręczane przez osoby przebrane za „Mikołaje”.

Będą przy tym zachowane wszelkie rygory sanitarne, a „Mikołaje” na chodnikach będą się zmieniać, bo trasa parady wiedzie przez całe, rozległe terytorialnie miasto. W internecie będzie relacjonowane na bieżąco, gdzie jesteśmy, tak by dzieci mogły wychodzić i odbierać prezenty – mówi J. Piątkowski.

Parada Mikołajów 2020 w Tarnobrzegu – program

Parada Mikołajów 2020 rozpocznie się o godzinie 11, w Mokrzyszowie. Zakończy się zaś na terenach rekreacyjnych nad Wisłą, gdzie zrobione zostanie wspólne zdjęcie wszystkich uczestniczących w niej pojazdów i uczestników.

„Parada Mikołajów” odbędzie się już 17. raz. W poprzednich latach impreza biła rekordy popularności. Niektóre kawalkady pojazdów miały przeszło 3 km długości, brało w nich udział po kilkuset „Mikołajów”, a finały na pl. Bartosza Głowackiego gromadziły tysiące ludzi. Można się o tym przekonać na zdjęciach, zamieszczonych poniżej

– W tym roku nie planujemy tak wielkiej kawalkady. Zapraszamy do zgłaszania się do udziału ludzi, których pojazdy naprawdę będą oryginalnie przystrojone – zaznacza J. Piątkowski.

Przedsmakiem atrakcji, które czekają na mieszkańców Tarnobrzega i gości Parady Mikołajów niech będzie galeria zdjęć z poprzednich edycji imprezy.

A tak wyglądała Parada Mikołajów w Tarnobrzegu w poprzednich latach – 48 zdjęć

Parada Mikołajów w 2015 roku

parada mikołajów 2020  

1 z 48
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.