Reklama
Tarnobrzeg. Piękny gest pracowników salonu Media Expert - Tygodnik Nadwiślański

Tarnobrzeg. Piękny gest pracowników salonu Media Expert

9

Wyjątkowym gestem wykazali się pracownicy salonu Media Expert przy ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Gdy dowiedzieli się, że społecznicy próbują zorganizować zakup lodówki dla będącego w trudnej sytuacji życiowej tarnobrzeskiego seniora, sami złożyli się na brakującą kwotę.

– To był odruch. Znam osobę organizującą zakup lodówki, ufam jej, wiedziałem, że sprawa jest pilna. Rzuciłem pomysł w sklepie, odzew był natychmiastowy, cała akcja trwała może z 5 minut. Przyłączyli się wszyscy pracownicy. Fajne było to, że nie tylko dołączyli się do zrzutki, ale też bardzo zaangażowali się w wybór odpowiedniego modelu, jak najbardziej pasującego tak gabarytami, jak i funkcjonalnością – mówi Jacek Kozieł, szef sali sprzedaży salonu Media Expert.

Motorem sprawczym akcji była Beata Puzio, tarnobrzeżanka zaangażowana w działalność charytatywną. Z grupą wolontariuszy od kilku lat opiekuje się p. Marianem, borykającym się z bardzo trudną sytuacją materialną seniorem z Tarnobrzega. Gdy zepsuła się mu lodówka, postanowili pomóc. Społecznicy najpierw próbowali, poprzez media społecznościowe, znaleźć jakieś sprawne, używane urządzenie. Niestety, nie przyniosło to skutku. W tej sytuacji osoby pomagające p. Marianowi zdecydowały, że kupią mu nową lodówkę, odpowiednią do jego potrzeb.

– 200 złotych dał ks. Krzysztof Sudoł, który kiedyś pełnił posługę kapłańską w Tarnobrzegu i jest zaangażowany w działalność charytatywną. Resztę chcieliśmy rozłożyć na raty. Zadzwoniłam do znajomego, Jacka Kozieła z tarnobrzeskiego salonu Media Expert przy ul. Sikorskiego, z którym już współpracowałam przy organizowaniu pomocy dla bliźnich. Powiedziałam mu jaka jest sytuacja i poprosiłam, żeby znalazł mi jakiś odpowiedni model. Jacek powiedział, żeby dać mu chwilę. Po kilkunastu minutach oddzwonił i powiedział, że mogę zgłosić się po odbiór lodówki, bo pracownicy salonu zrobili błyskawiczną zrzutkę i dołożyli brakującą kwotę z własnych kieszeni – mówi Beata Puzio.

Zobacz także:
– Podpisano porozumienie w sprawie tarnobrzeskiego “Zwierzyńca”

Gest pracowników salonu Media Expert bardzo wzruszył tarnobrzeskiego seniora. Zapowiedział, że gdy tylko pozwoli na to jego zdrowie i warunki atmosferyczne, przyjdzie osobiście do salonu, weźmie megafon i publicznie podziękuje wszystkim pracownikom sklepu.

– Rozmawiałem z panem Marianem przez telefon. Był bardzo wzruszony. Przyznam, że dla mnie był to jeden z lepszych dni w tej pracy. Udało się też szybko dostarczyć sprzęt panu Marianowi. Współpracująca z nami firma Mega Transport Józefa Krukurki za darmo zawiozła lodówkę pod wskazany adres – mówi Jacek Kozieł.

Pracownicy salonu Media Expert podkreślają, że w akcję pomocy dla tarnobrzeżanina włączyli się spontanicznie, nie dla rozgłosu. Warto jednak wymienić osoby, dzięki którym udało się pomóc potrzebującemu. W zakupie lodówki pomogli: Jacek Kozieł, Mirek Kubierecki, Mariusz Wdowiak, Jakub Pytko, Łukasz Bilski, Karolina Głaz, Joanna Jochaniak, Damian Lewandowski, Maciek Baran, Katarzyna Szal, Eliza Dąchór, Krystian Burek, Jacek Nowak, Mirosław Mortka i Marcin Cena.

– Fantastycznie, że w tych trudnych i brutalnych czasach są ludzie, dla których empatia, pomoc bliźnim, nie są pustymi hasłami – mówi B. Puzio.

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cichosza
8 dni temu

Tylko ciiii…cho sza. Jak się urząd finansowy o tym dowie, dowali podatek od zysku.

Arthus
9 dni temu

“Pracownicy salonu Media Expert podkreślają, że w akcję pomocy dla tarnobrzeżanina włączyli się spontanicznie, nie dla rozgłosu”. A sami porozsyłali te informacje po całej Polsce.

Redrum
8 dni temu
Reply to  Arthus

O czym ty chłopaku piszesz … Pomóż i ty , a potem rozgłaszaj . kto ci broni ? Tylko pomóż..
Tygodnik sam sie zgłosił do nich , a to źle, że chwali się takie inicjatywy ? Pomóż ty, może też ktoś zauważy.

Artur
10 dni temu

Szkoda, że dobrze zarabiający np. lekarze nie mają serca i skrupułów w takich sytuacjach

biedak
9 dni temu
Reply to  Artur

U bogatych zawsze po obiedzie.

John
10 dni temu

SZACUN panie i panowie. Pomoc takiej osobie to przyzwoitość. Życzyć wam samych sukcesów to logika.

zygi
9 dni temu
Reply to  John

ale kicha w tym tarnobrzegu

Darek
10 dni temu

Przepiękne działanie. Gratuluję Jacku działania Twojego oi Twoich kolegów.

:-)
10 dni temu

Cieszy mnie to wszystko. Zamiast trzymać kasę na kontach przynajmniej jest po zakupie z nich pożytek

9
0
Zostaw komentarz!x
()
x