Tarnobrzeg. Projekt sprzedaży działki w centrum zdjęty z porządku obrad - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Tarnobrzeg. Projekt sprzedaży działki w centrum zdjęty z porządku obrad

1

Projekt uchwały zezwalającej na sprzedaż, w drodze przetargu, działki przy ul. Dekutowskiego, na której stoi budynek dawnej Szkoły Podstawowej Nr 5 (a potem Gimnazjum nr 3) został zdjęty z porządku obrad listopadowej sesji Rady Miasta. Budzącą liczne kontrowersje uchwałę wycofał z porządku obrad prezydent miasta.

Wniosek o wycofanie uchwały zgłoszono już po rozpoczęciu odbywającej się w środę, 24 listopada, sesji, gdy radni zatwierdzali porządek obrad.

– Doszedłem do wniosku, że dziś jest jeszcze ten moment, że możemy dyskutować o przeznaczeniu tego terenu. Uchwała miała być tylko intencyjnym narzędziem. Zapraszam wszystkich, którzy mają pomysły na zagospodarowanie tego miejsca, do współpracy. Czekam na osoby z konkretnymi pomysłami, również na finansowanie tego miejsca – stwierdził prezydent Dariusz Bożek.

Jeden komentarz

 1. „Projekt sprzedaży działki w centrum zdjęty z porządku obrad”
  O to to, o to to, nareszcie mądra decyzja w tej sprawie.

  „Czekam na osoby z konkretnymi pomysłami,…”
  Ja tu chętnie bym widział siedzibę Wojsk Obrony Terytorialnej, siedzibę Strzelca Tarnobrzeskiego, organizacji paramilitarnych jeśli takie działają w Tarnobrzegu lub okolicy.
  Sale uczniowskie mogą posłużyć jako sale szkoleniowe.Wszak wojsko zanim wyruszyło w teren to najpierw szkoliło się w budynkach na terenie Jednostki Wojskowej. Mogą też sale służyć jako miejsce zakwaterowania, gdyby taka potrzeba była. Sala gimnastyczna posłuży do pracowania nad kondycją, rozgrywek piłki siatkowej, koszykowej, nożnej halowej.
  Plac przy szkole znakomicie posłuży do szkolenia, musztry, do imprez z okazji rocznic z odtrąbieniem na trąbce, jeśli taki jest ceremoniał.
  Kasiorę niechaj państwo na takie szlachetne cele da.

Zostaw odpowiedź