Tarnobrzeg. Rozpoczęła się wycinka drzew w lesie Kamionka, na trasie obwodnicy Tarnobrzega [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Tarnobrzeg. Rozpoczęła się wycinka drzew w lesie Kamionka, na trasie obwodnicy Tarnobrzega [zdjęcia]

1
1 z 3

W lesie Kamionka zaczęła się wycinka drzew na trasie przyszłej obwodnicy Tarnobrzega. Z tego powodu, przy drogach prowadzących w niektóre fragmenty kompleksu leśnego, stanęły tablice zakazujące wstępu do lasu.

Las Kamionka w Tarnobrzegu to dla wielu mieszkańców miasta miejsce sentymentalne. Nie jest on, jak Zwierzyniec, pełną pomników przyrody pozostałością Puszczy Sandomierskiej. Jednak także Kamionka była miejscem spacerów wielu tarnobrzeżan. Dodatkowo, mało chyba jest w mieście osób, które w młodości nie chodziły na ogniska, własnie na Kamionkę.

Wszyscy ci, którzy pamiętają “starą” Kamionkę, mogą przeżyć szok, gdy ponownie odwiedzą to miejsce. W głębi kompleksu zaczęła się wycinka drzew na trasie budowanej obwodnicy Tarnobrzega. Pilarze pracują z dala od ludzkich spojrzeń – podobnie jak w Zwierzyńcu, na leśnych duktach stanęły tablice zakazujące wstępu do lasu, ze względu na trwającą ścinkę drzew.

1 z 3
Udostępnij

1 komentarz

  1. jak leci, wszystko co po drodze. Ja wam zezwalam. Ziemianie to jednak niszczycielska cywilizacja.