Reklama
Tarnobrzeg. Spacerowicze wypatrzyli uzbrojonych ludzi w lesie Zwierzyniec [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Tarnobrzeg. Spacerowicze wypatrzyli uzbrojonych ludzi w lesie Zwierzyniec [zdjęcia]

4
1 z 8

Spacerowiczów, którzy w sobotę, 20 lutego, wybrali się do lasu Zwierzyniec w Tarnobrzegu zaskoczył widok umundurowanych i uzbrojonych ludzi, którzy w pełnym rynsztunku prowadzili w kompleksie leśnym tajemnicze działania. Uspokajamy, to nie inwazja „zielonych ludzików”, tylko ćwiczenia Jednostki Strzeleckiej 2002 Tarnobrzeg im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”.

Widok uzbrojonych ludzi, ubranych w mundury w zimowym kamuflażu, wzbudził różnego rodzaju komentarze. Niektórzy obserwatorzy z wisielczym humorem twierdzili, że Zwierzyniec jest już tak wycięty przez leśników, że znaleźli się ukrywający się w nim partyzanci. Inni podejrzewali jakieś ćwiczenia Wojska Polskiego. W rzeczywistości, w kompleksie leśnym odbywały się kolejne już ćwiczenia tarnobrzeskich Strzelców.

Strzelcy z Tarnobrzega ćwiczą w Zwierzyńcu od 30 stycznia. Przechodzą szkolenie z zakresu maskowania i nawigacji w terenie leśnym, uczą się rozpalania ognisk w śnieżnych i mroźnych warunkach, ćwiczą też działania pododdziałów lekkiej piechoty w warunkach zimowych.

Jak podkreślają sami Strzelcy na swoim profilu FB, ćwiczenia prowadzone są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i z zachowaniem dystansu społecznego.

Fot. Bogdan Myśliwiec i Jednostka Strzelecka 2002 Tarnobrzeg im. OP AK „Jędrusie”.

1 z 8
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leśny ludzik
7 dni temu

Jeśli ktoś jest zainteresowany takim życiem leśnego ludzika to niechaj sobie wrzuci w google bushcraftowy. Tam jest niezła szkoła biwakowania w lesie.

Adam
7 dni temu

A tam jest jeszcze las?

meritum
7 dni temu
Reply to  Adam

jest, nie byłeś dlatego zadajesz niemądre pytania

leśny ludzik
7 dni temu
Reply to  Adam

Jakieś pozostałości. Trochę wytną pod tą niby obwodnicę.

4
0
Zostaw komentarz!x
()
x