Tarnobrzeg. Szpital otrzymał szczepionki na COVID-19 i wznawia akcję szczepienia

2

Dziś, w poniedziałek, 11 stycznia, do Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej dotarła kolejna dawka szczepionek na COVID-19. Zdaniem dyrekcji lecznicy, zainteresowanie zaszczepieniem się, na razie wśród osób z grupy „0”, jest coraz większe.

– Otrzymaliśmy 360 szczepionek. Zostaną one podane chętnym osobom z personelu szpitala. Zaczynamy się też przymierzać do szczepienia osób z grupy „0” z innych placówek medycznych na terenie miasta. Będą to koordynować nasi pracownicy. W miarę dostaw szczepionek, osoby chcące się zaszczepić będą umawiane na konkretne terminy – mówi Wiktor Stasiak, dyrektor tarnobrzeskiego szpitala.

Gdy rozpoczęto program szczepień w Polsce, w Tarnobrzegu chęć zaszczepienia się wyraziły 462 osoby z liczącego blisko 1000 osób personelu szpitala.

– Dziś ta liczba to już 551 i codziennie zgłaszają się następne osoby. Wynik 55 procent personelu nie jest zły, szczególnie biorąc pod uwagę, że część naszych pracowników jest świeżo po przechorowaniu COVID-19, a spora grupa przebywa na zwolnieniach lekarskich – mówi W. Stasiak.

W sposób widoczny zwiększyła się także liczba osób z personelu medycznego innych placówek służby zdrowia i opiekuńczych działających na terenie Tarnobrzega, które chcą zostać zaszczepione.

– 5 stycznia mieliśmy na liście 537 osób, dziś 641 plus grupowe zgłoszenia z placówek opiekuńczych – informuje W. Stasiak.

Ja dotąd, w Tarnobrzegu zaszczepiono 168 osób. Zdaniem dyrektora, dwa zespoły działające w szpitalu są w stanie zaszczepić ok. 100 osób dziennie.

 

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
9 dni temu

Są moze przyjęcia do pracy w szpitalu w zawodzie pielegniarz lub opiekun medyczny?

zero
10 dni temu

Udowadniali mi, ze jestem w pracy zero. Czy mogę się zaszczepić?

2
0
Zostaw komentarz!x
()
x