Tarnobrzeg. Wiemy kto powalczy o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Tarnobrzeg. Wiemy kto powalczy o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

4

6 „dużych” i 13 „małych”projektów będzie rywalizować o środki z Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Wyboru dokonają tarnobrzeżanie. Każdy mieszkaniec miasta może w głosowaniu poprzeć 1 duży i 1 mały projekt. Głosowanie – zarówno w formie tradycyjnej, jak i za pośrednictwem internetu potrwa od 24 października do 5 listopada.

Do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok zgłoszono łącznie 33 projekty – 9 „dużych” których koszt może opiewać do kwoty blisko 1,6 mln zł, oraz 24 „małe”, do 20 tys. zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej, negatywnie zweryfikowano 3 „duże” i 11 „małych” projektów.

W grupie budzących największe emocje „dużych” projektów, tarnobrzeżanie będą wybierać pomiędzy:

1.) „Miejskie chodniki – przyjazne i bezpieczne”

Zakres: Budowa lub remont ciągów pieszych spełniających normy i odpowiednie standardy. Dla nowych chodników wymagane jest wykonanie projektów. Część posiada gotowe projekty, które są w posiadaniu Urzędu Miasta. Chodniki i ciągi piesze wykonane zostaną na działkach należących do miasta w poszczególnych osiedlach Tarnobrzega.

Zasięg: wszystkie osiedla Tarnobrzega

Koszt: 1 560 000 zł

2. Modernizacja bocznych ulic – Stanisława Wyspiańskiego i Jana Tracza

Zakres: Wykonanie nowego parkingu dla sam. os. wzdłuż ogrodzenia SP nr 4 – vis a vis budynku ul. Wyspiańskiego 12, wykonanie oświetlenia ulic – od Wyspiańskiego do ul. Tracza, zerwanie trylinki i dokonanie podsypki pod nawierzchnią asfaltową – na całej długości I-go segmentu garaży, wykonanie nawierzchni asfaltowej jezdni od ul. Wyspiańskiego do ul. Tracza i wykonanie oznakowań poziomych i pionowych.

Zasięg: Od ul. Wyspiańskiego do ul. Tracza

Koszt: 891 000 zł

3.) Remont ulicy Stanisława Piętaka boczna – po powodzi w 2010 roku

Zakres: Remont nawierzchni asfaltowej ul. Piętaka – boczna, poprzez frezowanie bądź rozbiórkę istniejącej nawierzchni oraz położenie nowych warstw asfaltu lub kostki brukowej (pow. około 1250 m2).

Zasięg: Tarnobrzeg, oś. Wielowieś, ul. Stanisława Piętaka boczna

Koszt: 450 000 zł

4.) Siarkowiec – Osiedle Marzeń

Zakres: Budowa placu zabaw – montaż dodatkowych urządzeń zabawowych, do Street workout, nowego ogrodzenia. Remont boiska – wymiana nawierzchni, siatek i bramek. Budowa parkingów. Zmiana Organizacji ruchu na ul. Św. Barbary. Budowa drogi dojazdowej. Remont chodnika. Rozbudowa Siłowni. Wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów.

Zasięg: Osiedle Siarkowiec w Tarnobrzegu

Koszt: 1 533 443 zł

5.) Wykonanie chodnika przy ul. J. Słomki

Zakres: Chodnik zlokalizowany będzie przy ul. Słomki na odcinku od sklepu “SPAR” do ulicy Polnej. Długość chodnika około 260 mb o szerokości 2m, z kostki betonowej.

Zasięg: Ul. Słomki w Tarnobrzegu

Koszt: 180 000 zł

6.) Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczorekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Zakres: Wykonanie ujęcia wód siarczkowych, obejmujące: – projekt robót geologicznych, – plan ruchu zakładu wykonującego roboty geologiczne, – otwór eksploatacyjny, – dokumentacja hydrogeologiczna.

Zasięg: Tarnobrzeg obręb Machów

Koszt: 615 00 zł

Lista małych projektów, na które będzie można głosować w BO 2022:

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty rozpocznie się 24 października i potrwa do 5 listopada 2022 r. W niedzielę, 24 października, głosowanie odbędzie się w formie tradycyjnej, w punktach uruchomionych na wszystkich osiedlach miejskich.

W pozostałych dniach głosowanie odbywać się będzie elektronicznie poprzez system informatyczny na stronie: https://tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org. Aby oddać głos poprzez internet, należy na podanej stronie wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu, poprzez który otrzyma się kod weryfikacyjny. Na jeden nr telefonu przypada jeden kod weryfikacyjny. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega. Głosować można tylko raz, oddając jeden głos na projekt w kategorii “projekt duży” i jeden głos na projekt w kategorii “projekt mały”.

Projekty, które nie przeszły weryfikacji:

Udostępnij

4 komentarze

Zostaw odpowiedź