reklama
Tarnobrzeg. Z automatu do gier ukradli kilka tysięcy złotych i zabawkowe kulki. Są w rękach policji - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Tarnobrzeg. Z automatu do gier ukradli kilka tysięcy złotych i zabawkowe kulki. Są w rękach policji

0

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do automatu gier losowych. Z kasetki na pieniądze przywłaszczyli blisko 3 tysiące złotych, zabrali też zabawkowe kulki. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W październiku br., tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do automatu gier losowych, znajdującego się na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że przywłaszczone zostały zabawki w postaci plastikowych kulek oraz bilon w kwocie około 3 tys. złotych. Funkcjonariusze na miejscu dokonali oględzin, przejrzeli też miejski monitoring. Po zapoznaniu się z  rysopisem sprawców policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzn.

Zobacz także: 
– „Stop segregacji sanitarnej” – Grzegorz Braun w Nowej Dębie [zdjęcia]

Trop prowadził do dwóch mieszkańców Tarnobrzega w wieku 18 i 19 lat. Policjanci nie mylili się. Ustalono, że w dniu przestępstwa, obaj mężczyźni pili alkohol w mieszkaniu kolegi. Gdy nad ranem skończył im się alkohol, 18-latek wraz z kolegą wybrali się na zakupy do nocnego sklepu.

Po przyjściu na miejsce okazało się, że sklep jest zamknięty. Wówczas jeden z młodych mężczyzn wpadł w szał i zaczął kopać w automat. Siła uderzeń była tak mocna, że z maszyny wypadły pojemniki z piłeczkami oraz bilonem. Przywłaszczone pieniądze mężczyźni wydali na zakup alkoholu.

W grudniu br., policjanci zatrzymani sprawców tego przestępstwa. Mężczyźni, zostali przesłuchani usłyszeli zarzuty, do których popełnienia się przyznali. Za popełniony czyn będą teraz odpowiadać przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KMP

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.