Tarnobrzeg zagra dla Ukrainy - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Tarnobrzeg zagra dla Ukrainy

0

W najbliższy piątek i sobotę, w Tarnobrzegu odbędzie się wielki, dwudniowy koncert „Tarnobrzeg Ukrainie – Gramy dla Ukrainy”. Na scenie udostępnionej przez „Wozownię” FRAM wystąpi międzynarodowy skład zespołów alternatywnych i grających reggae.

W Tarnobrzegu zagrają: Luperman, Ian Boon & The Music, Acidsitter, Heavy Clouds (piątek, 25 marca) oraz Ganja Transformers, GunJah, W innym stanie, Negril i Shashamane (sobota, 26 marca).

Koncert zorganizowało spontanicznie tarnobrzeskie środowisko muzyczne.

– Wszyscy widzimy, co dzieje się na Ukrainie. To budzi nasz sprzeciw. Tomek Sałata wymyślił, że możemy zagrać koncert i zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc Czernihowowi i ludziom z Ukrainy. Choć w ten sposób możemy spróbować pomóc. Bardzo wiele osób pomogło, Darek Chmielowiec udostępnił salę „Wozowni”, Centrum Wolontariatu konto, itd – mówi Damian „Wujek” Wojciechowski, jeden z liderów tarnobrzeskiej sceny muzycznej.

Jak zapewnia pomysłodawca koncertu, znany tarnobrzeski muzyk Tomasz Sałata, artyści i obsługa koncertu nie będą pobierać żadnych wynagrodzeń.

– To jest nasza forma pomocy, za co jako organizator ślicznie dziękuje wszystkim. Jednocześnie chylimy czoła wszystkim wolontariuszom, którzy w każdym wymiarze robią, co robią. Wielki szacunek od nas, organizatorów i muzyków. Na koncert zapraszamy wszystkich, bez barier wiekowych. Liczy się każdy grosz wrzucony do puszek – napisał w mediach społecznościowych T. Sałata.

Na koncert zostaną zaproszeni m.in. uczniowie z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Tarnobrzegu. Początek zarówno piątkowego, jak i sobotniego koncertu, o godzi. 18.00.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje „Tygodnik Nadwiślański”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.