reklama
Tarnobrzeg. Zaśpiewali i zagrali na chwałę Dzikowskiej Pani [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Tarnobrzeg. Zaśpiewali i zagrali na chwałę Dzikowskiej Pani [zdjęcia]

0

W kościele o.o dominikanów w Tarnobrzegu odbyła się kolejna już muzyczna uczta z cyklu „Muzyka u Matki Bożej Dzikowskiej”. Adwentowy koncert „Ave Regina” odbył się niestety bez udziału publiczności, był tylko transmitowany w internecie. Zaproszeni muzycy dali wspaniały popis, zabrakło tylko tego, co miałoby miejsce na pewno w innych warunkach – owacji na stojąco od publiczności.

W kościele dominikańskim w Tarnobrzegu wystąpił zespół muzyki dawnej Il Giardino d’Amore”, a także soliści: Sylwia Stępień (sopran), Natalia Kawałek (mezzosopran), Robert Pożarski (tenor) i Dawid Biwo (bas). Gościnnie wystąpił z nimi tarnobrzeski dominikanin, o. Grzegorz Doniec OP.

W repertuarze koncertu znalazły się dzieła niemieckiego i włoskiego baroku, m.in. Jana Sebastiana Bacha i Arcangelo Corelliego, a także kompozycje maryjne.

Sam występ wypadł niezwykle efektownie. Magiczna oprawa dominikańskiego kościoła w połączeniu z niezwykle ekspresyjnym występem muzyków i solistów, złożyły się na wspaniałe widowisko.

Transmisja koncertu, dostępna na stronie internetowej tarnobrzeskich dominikanów i Telewizji Lokalnej Tarnobrzeg, przyciągnęła wielu oglądających. Patrząc po wpisach i komentarzach, „u Dzikowskiej Pani” gościli nie tylko melomani z Tarnobrzega, ale też goście m.in. z Austrii i USA.

Cały koncert dostępny jest na profilu FB tarnobrzeskich dominikanów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.