Tarnobrzeg. Zielone światło dla budowy galerii handlowej w centrum miasta? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Tarnobrzeg. Zielone światło dla budowy galerii handlowej w centrum miasta?

23

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu odrzuciło wszystkie skargi, które złożono na decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy galerii handlowej u zbiegu ulic Sikorskiego, Dominikańskiej i  Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Choć decyzja nie jest jeszcze prawomocna, otwiera to drogę inwestorowi do wznowienia starań o wydanie pozwolenia na budowę.

Na decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy galerii wpłynęły dwie skargi. Jedna od mieszkańców bloku bezpośrednio sąsiadującego z mającym powstać na osiedlu „Centrum” obiektem, druga od prywatnego właściciela terenu obok.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. 83-letni kierowca „skasował” lusterka podczas wyprzedzania

 – Po zbadaniu sprawy uznaliśmy, że argumenty przytoczone przez autorów obu skarg są bezzasadne. W związku z tym postanowiliśmy utrzymać w mocy decyzję wydaną przez prezydenta Tarnobrzega. Orzeczenie SKO jest nieprawomocne, wnioskodawcy skargi mają 30 dni na złożenie odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie – powiedziała „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” Danuta Wydra, prezes SKO w Tarnobrzegu.

W teorii, złożenie skargi w WSA nie blokuje dalszego postępu prac nad inwestycją. Oznacza to, że miasto może wydać inwestorowi pozwolenie na budowę. W praktyce jednak takie sytuacje są różnie rozwiązywane. Jak będzie w Tarnobrzegu, okaże się w przeciągu najbliższych kilkunastu dni.

Według zapowiedzi inwestorów, galeria handlowa u zbiegu ulic Sikorskiego, Dominikańskiej i Sienkiewicza ma mieć trzy poziomy, w tym podziemny parking, 16 tys. m. kw powierzchni handlowej i mieścić ok. 60 sklepów, punkty gastronomiczne i wielosalowe kino. Pod galerią i w jej sąsiedztwie ma powstać 400 miejsc parkingowych.

Udostępnij

23 komentarze

 1. Czas najwyższy zlikwidować to pastwisko w centrum miasta.. Nie przejmować się szczekającymi “burkami” z bloku.. Gębują,,bo nie będą mieli gdzie wyprowadzać swoich “Azorków” na kupkę..

 2. wystarczyło po wielu wielu latach przewietrzyć urzędnicze korytarze z pisowatych i od razu chce się budować. jeszcze tych z samej góry przegonić i wrócim do normalności

 3. Tarnobrzeg jest zbyt ciasno budowany. Niedawno powstał sklep przy skrzyżowaniu Sikorskiego, Sienkiewicza. Pozostało jeszcze nieco placu w pobliżu Banku PKO BP usytuowanego niedaleko wspomnianego skrzyżowania. Może w tym wolnym miejscu jeszcze jeden sklep moloch postawić, he?

 4. “Po zbadaniu sprawy uznaliśmy, że argumenty przytoczone przez autorów obu skarg są bezzasadne. ”

  Nie znam treści skargi, ale mogę się domyśleć o co im chodzi. Obawiają się smrodu spalin samochodowych (parking , dowożenie towarów),braku filtracji powietrza bo nie będzie zieleni, widoku śmietników, betonu wokoło zamiast zieleni, hałasu związanego z ruchem samochodów.Być może, że i spożywających piwo na zapleczu budynku. Wcale się mieszkańcom nie dziwię, że skargi składają.
  Z Urzędami jeszcze nikt nie wygrał. ONI też nie wygrają.Mieli spokój, teraz go mieć nie będą.

 5. Pamiętam jak sie naśmiewano ze Stalowej Woli kiedy w Tarnobrzegu otworzono McDonald’s.A tu raptem za dwa lata w Stalowej Woli nie tylko McDonalds,’ ale i KFC otworzyli.Tak samo bedzie z dziadowskim Leroy Merlin.To będzie takie samo Leroy Merlin jakie kiedyś było przy policji TESCO.Taka namiastka tego sklepu o ile rzeczywiście powstanie bo ja mam inne informacje. Natomiast wiem na pewno ze w Stalowej Woli Castorama będzie na pewno.

  • Kiedy skończą się te antagonizmy miedzy miastami? Zachowujecie się jak dzieci i jak chłopy ze wsi. Jak się sąsiadowi lepiej powodzi to trzeba go zgnoić.

   • Widać ze ne pamiętasz czasów kiedy to dwukrotnie mniejszy od Stalowej Woli wiejski Tarnobrzeskie wieśniaki napinały muskuły i szydzili ze Stalowej Woli.Trzeba było zachowywać się jak przystało na sąsiada a nie sie wywyższać.Teraz jest odwrotnie.I dobrze.

 6. Vivo stawiali na lakach ale po trzech latach juz jest w miescie.No tak jak by tak podliczyl wszystkie m2 w Tarnobrzegu ze wszystkich parkow handlowych to bylaby niezla galeria hahhaha.Az strach sie bac jakby podliczono wszyskie m2 w Stalowej Woli czy Mielcu.hahahahah

 7. Poza tym z Tbg obecnie planowej są dwa obiekty handlowe, jeden to Park Karuzela 14 tys M2 + 8 tys m2 Leroy Merlin, pracę już przy nim ruszyły. I drugi obiekt z tego artykułu czyli 16 tys m2. Leczenie dalej to +/- 38 tys m2 kwadratowych nowych powierzchni handlowych.

  • Ale na szczęście mamy stalową, tam wszystko jest najlepsze, największe, a wasz prezydent to zbawiciel.

  • VIVO stawiali na łąkach przy Sanie, tutaj jest spore ograniczenie wielkościa działki

   • kwintesencja na

    Vivo stawiali na lakach ale po trzech latach juz jest w miescie.No tak jak by tak podliczyl wszystkie m2 w Tarnobrzegu ze wszystkich parkow handlowych to bylaby niezla galeria hahhaha.Az strach sie bac jakby podliczono wszyskie m2 w Stalowej Woli czy Mielcu.hahahahah
    Pamiętam jak sie naśmiewano ze Stalowej Woli kiedy w Tarnobrzegu otworzono McDonald’s.A tu raptem za dwa lata w Stalowej Woli nie tylko McDonalds,’ ale i KFC otworzyli.Tak samo bedzie z dziadowskim Leroy Merlin.To będzie takie samo Leroy Merlin jakie kiedyś było przy policji TESCO.Taka namiastka tego sklepu o ile rzeczywiście powstanie bo ja mam inne informacje. Natomiast wiem na pewno ze w Stalowej Woli Castorama będzie na pewno.