Tarnobrzescy dominikanie objęci kwarantanną

0

Wszyscy zakonnicy z tarnobrzeskiego klasztoru o.o dominikanów zostali poddani kwarantannie. To efekt zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 u niektórych braci zakonnych. Posługę duchową w kościele dominikańskim sprawować będą czasowo dominikanie z Sandomierza i księża z tarnobrzeskich parafii. Ilość mszy św. będzie jednak ograniczona. Kwarantanna zakonników potrwa do soboty, 5 grudnia.

Komunikat o zakażeniu zamieścili na swoim profilu sami tarnobrzescy dominikanie. Jego pełną treść prezentujemy poniżej:

Drodzy Przyjaciele, Drodzy Parafianie,

badania kliniczne potwierdziły infekcję wirusem SARS – CoV 2 u braci z tarnobrzeskiego klasztoru. Z tego powodu nasza wspólnota została objęta kwarantanną. Będzie ona obowiązywać do soboty, 5 grudnia włącznie. Nie możemy się z Wami spotykać w fizyczny sposób.

Msze święte w naszym kościele (w ograniczonym zakresie) będą odprawiane przez naszych braci – dominikanów z Sandomierza oraz księży z tarnobrzeskich parafii (w piątek i sobotę (27 – 28 XI) Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o 12.00 i 18.00 przez braci dominikanów z Sandomierza i księży z par. św. Barbary w Tarnobrzegu. Spowiedzi, adoracji i nabożeństw w nie będzie. Nie będzie też żadnych spotkań duszpasterskich. W nagłych przypadkach – potrzebie odwiedzin o osób chorych, organizacji pogrzebu, prosimy o kontakt z duszpasterzami okolicznych parafii.

Prosimy Was o cierpliwość i modlitwę. Dzięki waszej pomocy będzie nam łatwiej zmagać się z chorobą i kwarantanną. Prosimy was tez o wsparcie finansowe w tych trudnych dla nas dniach.

Pamiętamy o Was, zapewniamy o modlitwie i wdzięczności. Powierzone nam intencje będziemy skrupulatnie odprawiać w klasztornej kaplicy. Informacje o tym, co się u nas dzieje, o godzinach odprawiania mszy świętych będziemy przekazywać na bieżąco. Będziemy tęsknić.

Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się zobaczymy. Za wszelkie problemy wynikające z naszej kwarantanny bardzo Was przepraszamy. Życzymy Wam zdrowia i pokoju serca oraz dobrego rozpoczęcia tego niezwykłego, i wymownego Adwentu – przygotowania się na przyjście Pana.

Szczęść Boże, Wasi Bracia Dominikanie”

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.