Tarnobrzeska „Budowlanka” świętowała „Dzień Budowlańca” [zdjęcia]

0

W piątek 27 września 2019 roku w Zespole Szkół nr 3 – tarnobrzeska „Budowlanka”, po raz czwarty odbył się “Dzień Budowlańca”.

Uczniowie klas technikum: technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik instalacji i urządzeń sanitarnych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz szkoły branżowej: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz ślusarz uczestniczyli w szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli największych firm na rynku krajowym i zagranicznym.
W salach lekcyjnych szkoły oraz na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego odbywały się zarówno wykłady teoretyczne jak i praktyczne oraz pokazy firm z branży budowlanej prowadzone przez profesjonalistów w swojej dziedzinie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć narzędzia budowlane firmy Kubala, jednego z liderów rynku narzędzi ręcznych w kraju i zagranicą. Wielu miało jedyną okazję wypróbować nowoczesny sprzęt firmy Makita.
Szkolenia dostarczyły również ogromnej wiedzy o najnowszych materiałach i systemach stosowanych w budownictwie. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazali młodym budowlańcom przedstawiciele firm:
Blue Dolphin Tapes – lider wśród producentów na rynku polskim i europejskim taśm malarskich, wałków i innych akcesoriów malarskich;
Isover – światowy producent najwyższej jakości materiałów do izolacji cieplnej i akustycznej;
Siniat – wiodący producent rozwiązań do suchej zabudowy wnętrz oraz elewacji;
Sopro – producent najwyższej jakości kompletnych systemów chemii budowlanej sektora glazurniczego w całej Europie;
Wienerberger – międzynarodowy producent ceramicznych materiałów budowlanych oraz systemów;
TiA System – producent najnowocześniejszych systemów grzewczych, systemów chłodzenia oraz systemów zamocowań.
Ten dzień pełen nowych wiadomości, umiejętności i wrażeń zakończył się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie podziękowano wszystkim firmom. Wspaniałą atmosferę podkreślił żywiołowy występ 18 – osobowej uczniowskiej grupy muzycznej ze Staszowa „Staszicówka – band”, a na wszystkich czekał wyśmienity słodki tort.
Te niecodzienne i niezwykłe zajęcia edukacyjne pozostaną w pamięci uczestników na długo.

Share.

Comments are closed.