Tarnobrzeska Rada Kobiet zdradza swoje plany. Powstanie m.in. "Tarnodzielnik" - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Tarnobrzeska Rada Kobiet zdradza swoje plany. Powstanie m.in. „Tarnodzielnik”

2

Członkinie Tarnobrzeskiej Rady Kobiet przedstawiły inicjatywy, które chcą podejmować rozpoczynającej się kadencji. W planach mają m.in. zorganizowanie I Tarnobrzeskiego Kongresu Kobiet, akcje promujące zdrowie i sportowy tryb życia czy też utworzenie „Tarnodzielnika”.

Podczas konferencji, która odbyła się w miniony wtorek, 15 lutego, w Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu, panie w ośmioosobowym składzie poinformowały o inicjatywach, które będą realizowały przez kolejne dwa lata kadencji Tarnobrzeskiej Rady Kobiet. – W planach mamy cztery duże akcje, m.in. promującą zdrowy tryb życia i integrującą tarnobrzeżan, inną, związaną z profilaktyką w zakresie zdrowia. Planujemy też ożywienie naszego magazynu i stworzenie „Tarnodzielnika” oraz zorganizowanie I Tarnobrzeskiego Kongresu Kobiet – poinformowała przewodnicząca Katarzyna Paluch.

Inicjatorką pierwszego z zadań jest nowa członkini TRK, Agata Wieczorek. – Będziemy organizować spotkania na świeżym powietrzu i angażować w nie tarnobrzeżanki, jak np. wspólne bieganie. Mogę zdradzić, że w marcu planujemy zorganizować dzień kobiet „na sportowo”, więcej informacji na ten temat już wkrótce – mówi A. Wieczorek.

Zobacz także:
VI Sportowy Plebiscyt „TN” – nominacje dla powiatu tarnobrzeskiego

Kwestie związane z „Tarnodzielnikiem” wyjaśniła zaś wiceprzewodnicząca TRK, Justyna Uchańska. – Wzorem innych miast chciałybyśmy doprowadzić do utworzenia w mieście „Tarnodzielnika”, miejsca do wymiany mebli, ubrań, przedmiotów i sprzętu codziennego użytku. Każdy mógłby z niego skorzystać, albo coś przynieść albo coś zabrać w ramach wymiany – poinformowała wiceprzewodnicząca i pomysłodawczyni podobnych inicjatyw w mieście, opartych na idei zero-waste. Panie zaproponowały również lokalizację: w miejscu obecnego magazynu przy ul. św. Barbary. Wśród największych zadań TRK, których realizacja została zaplanowana na przyszłe miesiące, znalazł się podpunkt dotyczący Tarnobrzeskiego Kongresu Kobiet, w którym wezmą udział znane osobistości życia społecznego i publicznego znane nie tylko lokalnie. Jak wspomniała wiceprzewodnicząca, Tarnobrzeska Rada Kobiet rozpoczęła także współpracę z radami kobiet z całego województwa, ale i z całej Polski. Nasze członkinie reprezentowały Tarnobrzeg podczas niedawnego spotkania w Rzeszowie. W przyszłej kadencji rady panie planują także wzmożenie roli opiniodawczej oraz prezentowanie sprawozdania z działalności gremium podczas sesji Rady Miasta.

2 komentarze

  1. „Wśród największych zadań TRK, których realizacja została zaplanowana na przyszłe miesiące, znalazł się podpunkt dotyczący Tarnobrzeskiego Kongresu Kobiet, w którym wezmą udział znane osobistości życia społecznego i publicznego znane nie tylko lokalnie. Jak wspomniała wiceprzewodnicząca,…”

    Proponuje sprowadzić Kamilke Gasiuk- Pihowicz, myszkę agresorkę.