Tarnobrzeska uczelnia na 3. miejscu w kraju!

0

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu uczestniczyła konkursie IDOL 2020 Fundacji Szansa dla Niewidomych, zajmując 3. miejsce wśród uczelni w całej Polsce!

Celem konkursu było wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących, wyrównywania życiowych szans oraz walce o emancypację osób z niepełnosprawnością. PUZ wystartował w kategorii Edukacja. Uczestnicy rywalizujący w tej kategorii to podmioty zajmujące się edukacją, dla których nauczanie niewidomych i słabowidzących jest ważnym elementem procesu kształcenia.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. W części wojewódzkiej Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu zajęła 1. miejsce i została zakwalifikowana do etapu krajowego. W nim została sklasyfikowana na trzecim stopniu podium.

Zobacz także:
– Koronawirus znów w tarnobrzeskim szpitalu! Wstrzymane przyjęcia na SOR-ze
– Koronawirus – nowe przypadki w powiecie tarnobrzeskim, gwałtowny wzrost liczby zakażeń w Świętokrzyskiem

– Ruszyła budowa parku handlowego Aura Park w centrum Tarnobrzega [zdjęcia]

Uroczystość wręczenia laureatom etapu krajowego statuetek oraz dyplomów odbyła się 11września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas otwarcia Światowego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich – REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

Uzyskanie miejsca na podium konkursu było możliwe dzięki wielu działaniom władz uczelni na rzecz osób niepełnosprawnych, które wprowadziły udogodnienia zarówno architektoniczne, jak i dydaktyczne.

Share.

Leave A Reply