Tarnobrzeski Bank Żywności pomaga i Polakom i Ukraińcom - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Tarnobrzeski Bank Żywności pomaga i Polakom i Ukraińcom

0

Uchodźcy z Ukrainy mogą korzystać z pomocy tarnobrzeskiego Banku Żywności. Pomoc dla osób z Ukrainy nie ma wpływu na dostarczanie żywności polskim podopiecznym banku. W pomoc w dystrybucji żywności dla uchodźców zaangażowały się tarnobrzeska Rada Seniorów i Centrum Wolontariatu.

– Dystrybuujemy artykuły żywnościowe dla około 11 tysięcy osób z Tarnobrzega i sąsiednich gmin, m.in. z Gorzyc, Grębowa, Baranowa Sandomierskiego, Samborca, itd. Teraz, w ramach pomocy doraźnej, objęliśmy wsparciem dodatkowo około 1300 osób z Ukrainy, z czego 709 to dzieci – mówi Barbara Turczyk, dyrektor Banku Żywności w Tarnobrzegu.

Artykuły żywnościowe rozdawane przez Banki Żywnościowe są sfinansowane przede wszystkim ze środków Unii Europejskiej. Dystrybucją najczęściej zajmują się organizacje pozarządowe.

– Pomoc dla uchodźców z Ukrainy nie ma żadnego wpływu na wsparcie dla potrzebujących obywateli Polski. Żywności z pewnością nam nie zabraknie. W tym roku zauważamy dużo mniejsze zainteresowanie pomocą żywnościową. Niedawno musieliśmy przekazać 1,7 tony markowych produktów do innych Banków Żywności, żeby się nie zmarnowały – mówi B. Turczyk.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.